اخبار بلاکچیناخبار عمومی

چهار غول خودروساز جهان سر یک میز برای استفاده از بلاکچین  

چهار تن از بزرگ‌ترین خودروسازان جهان، بی ام دبلیو، فورد، جنرال موتورز و رنو برای استفاده از تکنولوژی بلاکچین در صنعت خودرو به ارائه دهندگان این فن‌آوری و شرکت‌های نوپا پیوسته‌اند.

این خبر روز سه شنبه توسط نهاد MOBI اعلام شد. این نهاد در زمینه ابتکار و نوآوری در زمینه بلاکچین فعالیت می‌کند. طبق این اخبار نه تنها خودروسازان بزرگ دنیا در این لیست حضور دارند، بلکه کمپانی‌های بزرگ قطعات خودرو مانند بوش و ZF نیز به این جریان پیوستند. شرکت‌های دیگر در زمینه تکنولوژی و بلاکچین مانند IBM،  Accenture، Consensys و Hyperledger در این فهرست قرار دارند.

اواخر سال گذشته دو شرکت IBM و ZF یک کیف پول کریپتو مختص برای خودرو را مورد تست و آزمایش قرار دادند. اما آنطور که پیداست این کنسرسیوم تازه تشکیل شده به منظور پیاده‌سازی خود بلاکچین از طریق مشارکت این برندها و پشتیبانی از بلاکچین خصوصی و عمومی است.
هدف MOBI به جای استفاده از یک نوع خاص از دفتر کل توزیع شده، ایجاد استاندارد و API های مشترک برای فعال کردن پرداخت‌ و اشتراک داده بین اتومبیل ها است. این موضوع یک تحول دیجیتال بزرگ در صنعت خودرو و نحوه رانندگی است، چرا که از این طریق تمام وسیله‌های نقلیه عمومی و خصوصی می‌توانند بهم متصل شوند و همه چیز بین آنها قابل به اشتراک گذاشتن خواهد بود.

خودروسازان

کریس بالینگر، رئیس و مدیر عامل MOBI، اظهار داشت که در تجربه قبلی خود در موسسه تحقیقاتی تویوتا، او پی برد که نیاز به یک کنسرسیوم با شرکت‌های استارت‌آپ و بزرگ وجود دارد . او اعتقاد دارد آنچه برای پیشرفت مورد نیاز است، یک شبکه کسب‌وکار غیر متمرکز است:

شما واقعا باید استانداردهای مشترک و راه‌های مشترک برای برقراری ارتباط در خودرو داشته باشید، تا آنها را قادر کنید یکدیگر را شناسایی کنند و سیستم پرداخت را پیاده سازی کنید.

این پروژه با ایجاد جلسات در حضور اعضا آغاز می‌شود تا تیم‌های پروژه برای حوزه‌هایی مانند هویت وسیله نقلیه و ردیابی داده، به اشتراک گذاری، تجارت اکو سیستم و بازارهای داده برای رانندگی خودمختار و انسانی شروع به کار کند.

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا