افزایش ۱۸ درصدی قیمت کاردانو؛ تاریخ هاردفورک شلی (Shelley) مشخص شد!

کاردانو که یکی از رقیبان اصلی اتریوم شناخته می‌شود طی چند ساعت گذشته و پس از آنکه خالق آن زمان انتقال به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام را اعلام کرد با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شد.

هاردفورک کاردانو در پیش است

چارلز هاسکینسون مدیرعامل شرکت IOHK با اعلام نقشه راه رسمی به روزرسانی آتی شلی (shelley) توجهات را به سمت خود جلب کرد.

پس از اجرای موفق آمیز شبکه آزمایشی تشویقی، چارلز هاسکینسون گفت تیم کاردانو هاردفورک مورد نظر را برای تاریخ ۳۰ ژوئن یا ۱۰ تیر برنامه ریزی کرده است.

هاسکینسون در این خصوص گفت:

کاربران می‌خواهند تاریخ عرضه شلی را بدانند. به شما می‌گویم که در تاریخ ۹ ژوئن در دسترس همگی قرار خواهد گرفت. تاریخ دیگری که برای شما داریم ۱۶ ژوئن است که تاریخ شروع اقدامات کاربر به کاربر (end-to-end) است. اگر مشکلی پیش نیاید، در تاریخ ۳۰ ژوئن شلی را عرضه می‌کنیم.

پس از این اعلان، کاربران حاضر در بازار به سمت صرافی های هجوم بردند تا توکن کاردانو (ADA) بخرند.

فشار خرید به افزایش قیمت این توکن کمک کرد و طی ۲۱ ساعت گذشته شاهد ۱۶ درصد افزایش قیمت بودیم.

افزایش قیمت ADA؛ سطح مقاومتی مهمی در مسیر صعودی وجود ندارد

از لحاظ تکنیکال، به نظر می‌رسد توکن ADA از کانال موازی صعودی که از سقوط ماه مارس در این سطح باقی مانده بود جهش مهمی داشته است.

از آن زمان تاکنون، هربار که کاردانو به مرز بالایی این کانال رسیده، مجددا به مرز پایینی سقوط کرده است. از این نقطه دوباره جهش پیدا می‌کرد. این روند به ویژگی این کانال تبدیل شده بود.

اکنون که این آلتکوین از میانه کانال عبور کرده است، افزایش تقاضا می‌تواند قیمت این توکن را به اواسط ماه فوریه یعنی ۰.۷۲ دلار یا حتی رکورد جدیدی در سال جاری برساند.

با در نظر گرفتن سابقه قیمت طی سه ماه گذشته، چنین روند صعودی منطقی است.

مدل پول ورودی و پول خروجی (GIOM) از IntoTheBlock نیز این چشم انداز مثبت را تقویت می‌کند.

در حال حاضر بیش از ۸۱ درصد تمام آدرس های کاردانو در حالت ورود سرمایه هستند و تقریبا ۱۴ درصد در حال خروج سرمایه می‌باشند.

این اعداد نشان می‌دهند که سرمایه گذاران ADA درباره روند صعودی قیمت در آینده مطمئن هستند.

بررسی نمودارهای GIOM نشان می‌دهد که فقط ۳۲۰۰ آدرس تقریبا ۱.۶ میلیارد توکن ADA را حد فاصل قیمت کنونی و ۰.۰۷۶ دلار در اختیار دارند. این محدوده می‌تواند به عنوان سطح مقاومتی نسبتا ضعیفی در نظر گرفته شوند.

از طرف دیگر، تقریبا ۳۷۰۰۰ آدرس، ۷.۸۵ میلیارد توکن ADA با قیمت ۰.۰۵۱ الی ۰.۰۵۸ دلار خریداری کرده اند. این موضوع می‌تواند از کاهش شدید قیمت ADA در صورت اصلاحیه جلوگیری کند.

انتظار می‌رود که تقاضا برای کاردانو نزدیک به هاردفورک آتی افزایش یابد. از آنجایی که شبکه به الگوریتم گواه اثبات سهام انتقال خواهد یافت، بسیاری از افراد ممکن است بخواهند از پاداش استیکینگ که به زودی ارائه خواهد شد بهره مند گردند.

اما یک هشدار در این بین وجود دارد. کاردانو بسیاری از به روزرسانی های شبکه را به تاخیر انداخته است.


منبع cryptobriefing
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر