اخبار بلاکچین

فوری: سلر نتورک (Celer Network) نیز پس از کامپاند فایننس مورد حمله قرار گرفت!

چندین پروژه ارزهای دیجیتال، از جمله سلر نتورک (Celer Network) و کامپاند فایننس (Compound Labs)، در حال حاضر تحت یک حمله احتمالی DNS دامین هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، از کاربران خواسته می‌شود که احتیاط کنند و از دسترسی به وب‌سایت‌های مرتبط با این پروژه‌ها اجتناب کنند.

جزئیات حادثه

امروز، گزارش‌هایی منتشر شد که حاکی از یک حمله احتمالی DNS روی پروژه‌های مختلف ارزهای دیجیتال است. سلر نتورک، به کاربران هشدار داده است که از دسترسی به وب‌سایت‌های آنها، Celer.network و cbridge.Celer.network، تا زمان بررسی کامل این موضوع، اجتناب کنند. این شبکه به کاربران اطمینان داده است که سیستم آنها و سرمایه کاربران علیرغم تهدید احتمالی ایمن باقی خواهد ماند. هدف این اقدام پیشگیرانه، محافظت از کاربران در برابر هرگونه فعالیت مخرب احتمالی از جانب دامنه‌های در معرض خطر است.

علاوه بر این، کامپاند لبز نیز تأیید کرده است که وب‌سایت رسمی آنها، به آدرس Compound.finance، در معرض خطر قرار گرفته است. اکیداً به کاربران توصیه می شود که از سایت بازدید یا روی هیچ پیوندی کلیک نکنند؛ زیرا در حال حاضر به یک وب سایت فیشینگ هدایت می‌شود. این ریدایرکت، خطر قابل توجهی برای کاربران ایجاد می‌کند و احتمالا آنها را در معرض عوامل مخربی قرار می‌دهد که به دنبال سرقت اطلاعات یا وجوه آنها هستند. کامپاند لبز فعالانه در حال تلاش برای حل این مشکل است و جزئیاتی را در رابطه با آن منتشر خواهد کرد.

حملات DNS، که سیستم نام دامنه را دستکاری می‌کنند تا ترافیک را به سایت‌های جعلی هدایت کنند، می‌توانند عواقب جدی برای کاربران و پلتفرم‌ها داشته باشند. این حملات از آسیب‌پذیری‌ها در زیرساخت اینترنت استفاده می‌کنند.

حمله احتمالی DNS که سلر، کامپاند و احتمالاً پروژه‌های دیگر را تحت تأثیر قرار داده است، یادآور خطرات همیشه حاضر در حوزه ارز دیجیتال است. با حفظ هوشیاری و پیروی از توصیه‌های پلتفرم‌های آسیب دیده، کاربران می‌توانند به کاهش خطرات ناشی از چنین تهدیدات سایبری کمک کنند. توانایی جامعه کریپتو برای پاسخ سریع و موثر به این چالش‌ها در حفظ اعتماد و امنیت در چشم‌انداز دیجیتالی در حال تکامل بسیار مهم خواهد بود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا