اخبار آلتکویناخبار عمومی

سیرکل به پشتیبانی از USDC در بلاکچین ترون پایان می‌دهد

روز سه‌شنبه ۲۰ فوریه (۱ اسفند)، شرکت سیرکل (Circle) دومین اپراتور بزرگ استیبل کوین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد به پشتیبانی از استیبل کوین خود، USDC، در بلاکچین ترون پایان می‌دهد. با این حال، این پایان ناگهانی نخواهد بود، بلکه یک انتقال تدریجی است؛ اما خدمات استخراج (مینت) USDC در این شبکه بلاکچین فورا پایان می‌یابد. Circle اعلام کرد از انتقال USDC برای مشتریان Circle Mint به سایر بلاکچین‌ها تا فوریه ۲۰۲۵ (بهمن ۱۴۰۳) پشتیبانی خواهد کرد.

به نقل از کوین گیپ، شرکت سیرکل در پست وبلاگی خود، دلیل تصمیم در مورد توقف استخراج USDC در بلاکچین ترون را مدیریت ریسک جامع این شرکت عنوان کرده است. شرکت سیرکل به عنوان بخشی از چارچوب مدیریت ریسک خود مناسب بودن همه بلاکچین‌ها را برای استیبل کوین خود ارزیابی می‌کند.

این اقدام بخشی از تعهد این شرکت برای ایجاد اطمینان، شفافیت و امنیت USDC است. شایان ذکر است، TRX، توکن بلاکچین ترون، درگیر اتهامات کلاهبرداری شده است.

سال گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایتی علیه جاستین سان (Justin Sun) و شرکت‌هایش به اتهام دستکاری در بازار برای افزایش فعالیت تجاری توکن ترون تنظیم کرد. سان این ادعاها را رد و اعلام کرده است این شکایت فاقد اعتبار است.

سهم USDC در بلاکچین Tron

طبق داده‌های دیفای لاما (DefiLlama)، در حال حاضر ارزش کل بازار استیبل کوین‌ها در شبکه ترون ۵۱.۵ میلیارد دلار است که اکثریت قریب به اتفاق آن متعلق به USDT، بزرگترین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال است. یو اس دی کوین (USDC) سهم کمتری از این رقم را تشکیل می‌دهد که بالغ بر ۳۱۴ میلیون دلار است.

همان طور که اشاره شد، سیرکل از انتقال USDC کاربران خود به سایر شبکه‌های بلاکچین تا فوریه ۲۰۲۵ پشتیبانی می‌کند. طبق این اطلاعیه این شرکت، سایر دارندگان USDC که کاربر این شرکت نیستند، می‌توانند با استفاده از صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی ارز دیجیتال، دارایی‌های خود را بازخرید کرده یا انتقال دهند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا