اخبار آلتکوین

دریافت مجوز ارائه استیبل کوین توسط شرکت سرکل در اتحادیه اروپا

شرکت سرکل (Circle)، صادرکننده استیبل کوین USDC روز گذشته اعلام کرد مجوز صدور پول الکترونیکی را از مقامات کشور فرانسه دریافت کرده است. به این ترتیب، سرکل حالا نخستین شرکت استیبل کوینی است که از قوانین بازار دارایی‌های دیجیتال اتحادیه اروپا یا به اختصار میکا (MiCA) پیروی خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، مجوز صادرشده توسط قانون‌گذار مالی فرانسه (ACPR) به شرکت سرکل این امکان را می‌دهد تا استیبل کوین‌های USDC و یورو کوین (EURC) خود را در سراسر اتحادیه اروپا، زیر نظر چارچوب نظارتی جدید صادر کند.

دریافت مجوز ارائه استیبل کوین در اروپا توسط سرکل

جرمی آلیر (Jeremy Allaire)، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فعلی شرکت سرکل در بیانیه‌ای در این رابطه گفت:

مطابقت با چارچوب قانونی MiCA همزمان با تلاش ما برای فراهم کردن زیرساخت قوی و قانون‌گذاری شده برای ارزهای دیجیتال، یک گام مهم برای شرکت سرکل است. این نقطه عطف ما را به ادغام ارزهای دیجیتال در سیستم‌های مالی پذیرفته‌شده نزدیک‌تر می‌کند.

استیبل کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که قیمت آنها، در اکثر مواقع ثابت و معمولا برابر با یک دلار آمریکاست. این دسته از دارایی‌های دیجیتال به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهند تا از نوسانات معمولا سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین در امان بمانند. علاوه بر این، از این ارزها می‌توان برای انتقال سریع پول به داخل و خارج از بازار کریپتو، بدون نیاز به اتکا به ارزهای فیات در حساب‌های بانکی استفاده کرد.

با اخذ مجوز پول الکترونیکی کشور فرانسه، حالا سرکل با خیال راحت می‌تواند خدمات استیبل کوینی خود را در سراسر اتحادیه اروپا ارائه کند و دسترسی گسترده‌تری به بازار این نواحی داشته باشد.

شرکت سرکل در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و استیبل کوین USDC را به بازار عرضه کرد. از آن زمان، این شرکت موفق شده سهم قابل توجهی از بازار را به دست بیاورد و پس از تتر (با مارکت کپ ۱۱۲.۷ میلیارد دلاری)، دومین استیبل کوین بزرگ در صنعت کریپتو محسوب می‌شود. در حال حاضر ۳۲.۴ میلیارد دلار توکن USDC در گردش وجود دارد.

MiCA چیست؟

قانون میکا، نخستین چارچوب قانونی جامع اتحادیه اروپاست که برای نظارت بر فعالیت ارزهای دیجیتال طراحی شده است. این چارچوب، شامل مجموعه قوانین خاصی برای حمایت از سرمایه‌گذاران و جلوگیری از دستکاری بازار است و تا پایان دسامبر ۲۰۲۴ اجرایی خواهد شد. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارزهای دیجیتال نیز تا جولای سال ۲۰۲۶ فرصت دارند تا به طور کامل از این قوانین پیروی کنند.

بر اساس قوانین مربوط به صدور استیبل کوین‌ها در چارچوب MiCA که هفته گذشته نهایی شد، حجم تراکنش‌های روزانه استیبل کوین‌های غیریورویی به حداکثر یک میلیون تراکنش یا ۲۰۰ میلیون یورو (۲۱۵.۲ میلیون دلار) محدود خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا