اخبار اتریوم

نامه ۲۷ صفحه‌ای کوین بیس به SEC: اتریوم اوراق بهادار نیست

صرافی کوین بیس، حمایت تمام قد خود را از تلاش گری اسکیل برای تبدیل تراست اتریوم به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اعلام کرد. این صرافی با ارسال نامه‌ای به کمیسیون بورس، توضیح داده است که چرا SEC باید یک ETF اسپات اتریوم را تایید کند.

به نقل از بی‌این کریپتو، پال گروال (Paul Grewal)، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس، در ۲۲ فوریه در توییتی، محتوای این نامه‌ مفصل ۲۷ صفحه‌ای را به اطلاع عموم رساند. در این نامه به مواردی اشاره شده است که به دلایل قانونی، فنی و اقتصادی برای تایید یک ETF مبتنی بر اتریوم اشاره شده است. گفتنی است این نامه به درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای اظهار نظر ارسال شده است.

نکته کلیدی در استدلال کوین بیس این است که اتریوم (ETH) باید به عنوان یک کالا (Community) در نظر گرفته شود نه اوراق بهادار. تایید قبلی کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در مورد قراردادهای آتی ETH از این دیدگاه پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، اظهارات مقامات SEC و تصمیمات دادگاه این موضع را تقویت می‌کند. نکته مهم این است که SEC تاکنون رفتار CFTC با ETH را به عنوان یک کالا مورد اعتراض قرار نداده است.

علاوه بر این، گروال بر حاکمیت قوی اجماع اثبات سهام اتریوم تاکید کرد و اظهار داشت این سیستم به طور موثری خطرات کلاهبرداری و دستکاری را کاهش می‌دهد.

گروال افزود:

اقتصاد نشان می‌دهد اتریوم به اندازه بیت کوین در برآورده کردن استانداردهای کمیسیون برای تاییدیه‌های ETP (محصول قابل معامله در بورس) مقاوم است.

وی برای اثبات این گفته، نمودارهایی را ارائه کرد که نشان می‌دهد اتریوم از نظر حجم معاملات و اسپردها عمدتا با سایر ETFهای مورد تایید، دارایی‌ها و سهام برابری می‌کند.

مقایسه حجم معاملات و اسپرد اتریوم و بیت کوین با سهم‌های شاخص S&P 500؛ منبع: کوین بیس

کوین بیس در نامه خود به این نهاد رگولاتوری نوشت:

عمق بازار ETH، فشردگی اسپردها و همبستگی قیمت در سراسر بازارهای اسپات به شدت نشان‌دهنده تاب‌آوری بازار در برابر تقلب و دستکاری است. حجم معاملات دلاری ETH به طور قابل توجهی بیشتر از اکثر سهامی است که شاخص S&P 500 را تشکیل می‌دهند.

شایان ذکر است، تایید ETFهای اسپات اتر می‌تواند به طور قابل توجهی برای کسب و کار بخش حضانتی کوین بیس مفید باشد. این صرافی در حال حاضر، در هشت مورد از یازده ETF بیت‌کوین ایالات متحده که اخیرا تایید شده‌اند، به‌ عنوان متولی عمل می‌کند و توسط سه مورد از چهار ETF استیکینگ اتر در خارج از ایالات متحده به عنوان یک نهاد استیکینگ خدمات ارائه می‌کند.

در عین حال، در جامعه اتریوم نسبت به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد ETF اسپات اتریوم، خوش‌بینی زیادی وجود دارد. در چند وقت اخیر، قیمت اتریوم رشد قابل توجهی را تجربه کرد و برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۲ از ۳٬۰۰۰ دلار گذشت. این افزایش نشان‌دهنده اشتیاق رو به رشد بازار برای اتریوم و پذیرش احتمالی ETF آن است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا