دوشنبه خونین؛ قیمت بیت کوین به ۳۲۵۰۰ دلار رسید!

۱۲ ساعت گذشته در بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرتنش بوده است. بیت کوین و همچنین سایر رمز ارزها اصلاح عظیمی را پشت سر گذاشتند، در نتیجه بیت کوین در صرافی ها تا ۳۲۵۵۰ دلار کاهش یافت.

همه چیز کمی بیشتر از ۱۵ ساعت پیش شروع شد که قیمت از ۴۱۰۰۰ دلار به حدود ۳۸۹۰۰ دلار رسید. بعد از آن، بازار شاهد چند ساعت ثبات بود، اما خرس‌ها هنوز کارشان تمام نشده است. در اوایل امروز، قیمت از ۳۹۸۰۰ دلار به ۳۷۰۰۰ دلار کاهش یافت و در نهایت به ۳۴۳۲۲ دلار کاهش یافت و این یعنی ۷۰۰۰ دلار کاهش و نزدیک به ۱۶ درصد افت قیمت به وجود آمده است. در لحظاتی پیش قیمت بیت کوین در صرافی ها به محدوده ۳۲۵۰۰ دلار نیز رسید.

اصلاح بیت کوین و بازار رمز ارزها

قیمت بیت کوین

در این بازار BTC تنها خونین و قرمز نبود، زیرا کل بازار ارزهای دیجیتال این فشار را احساس می‌کرد. ارزش بازار  به زیر ۱ تریلیون دلار رسیده است. در حال انتشار این خبر ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۹۰۷ میلیارد دلار است. این نوسانات منجر به لیکویید شدن‌‌ سرمایه های عظیمی شد. داده‌ها نشان می‌دهد که فقط در ۱۲ ساعت گذشته تقریبا ۸۰۰ میلیون دلار در موقعیت‌های کوتاه و بلند لیکویید شده است. این تعداد در مقیاس ۲۴ ساعته به ۲.۴ میلیارد دلار رسیده است.

در ۲۴ ساعت اخیر که بازار بسیار خرسی بوده است ۸۸ درصد یا ۲.۱۶ میلیارد از موارد لیکویید مربوط به پوزیشن‌های خرید استقراضی بوده است. تنها ۲۸۲ میلیون از پوزیشن‌های فروش استقراضی منجر به لیکویید شدن بوده است. بایننس بیشترین حجم لیکویید شدن را به خود اختصاص داده است (۹۰۳.۳۱ میلیون دلار) و پس از آن هیوبی با ۵۲۳ میلیون دلار و Bybit با ۴۹۴.۵۵ میلیون دلار است. در حالیکه BitMEX فقط از لیکویید شدن قراردادهای فروش سهم داشت که آن هم به ارزش ۱۳۲ میلیون دلار بود، اما یک تریدر در این صرافی بزرگترین ضرر به ارزش ۱۰ میلیون دلار را کرده است.

 

آیا روند صعودی به پایان رسیده؟

فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، یک تحلیلگر بلاک چین، اخیراً خاطرنشان کرده است که رمز ارزها براساس اندیکاتورهای مختلف به روند صعودی بیش از حدی ادامه داده‌اند. وی با مراجعه به نمودار زیر، در این باره گفت:

احساس می‌کنم که اکنون بازار در حال نزدیک شدن به سطح بیش از حد خود است. یک داده برای مشاهده MVRV Z-score وجود دارد. که در مجموعه داده‌ها بین ارزش بازار و ارزش تحقق یافته بررسی می‌شود می‌توانیم ببینیم که وقتی Z-score به منطقه قرمز وارد می‌شود، نشانگر افزایش بازار است. ما هنوز آنجا نیستیم اما چند روز دیگر برای افزایش قیمت همچنان زمان وجود دارد.

مدت‌ها است که بیت کوین در بازارهای صعودی، با اصلاحات روبرو شده است. در سال ۲۰۱۷ ، بیت کوین قبل از رفتن به بالاترین سطح جدید، به طور منظم ۲۰ تا ۳۰ درصد اصلاح داشت.

اگر بیت کوین بالاتر از سطح پشتیبانی ۳۴۵۰۰ و ۳۵۰۰۰ دلار باقی بماند، می‌تواند یک افزایش جدید را شروع کند. مقاومت اولیه در برابر صعودی نزدیک به سطح ۳۷۸۰۰ دلار است. یک مثلث منقبض شونده نیز وجود دارد که با مقاومت نزدیک به ۳۸۰۰۰ دلار تشکیل شده است. افزایش به بالاتر از مقاومت ۳۷۸۰۰ و ۳۸۰۰۰ دلاری ممکن است موجی صعودی ایجاد کند. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۹۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است (منطقه اصلاح اخیر). بسته شدن بالای ۳۹۲۰۰ دلار ممکن است موج جدیدی را به سمت سطح ۴۲۰۰۰ دلار افزایش دهد.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

MACD ساعتی :  این اندیکاتور در منطقه نزولی حرکت می‌کند.

RSI ساعتی : نمودار RSI برای BTC/USD به زیر سطح ۴۰ رسیده است.

سطح حمایت اصلی : ۳۲۵۵۰ دلار و بعد از ۳۲۰۰۰ دلار

سطح مقاومت اصلی : ۳۳۸۰۰ و ۳۴۰۰۰ و سپس ۳۵۷۰۰ دلار


منبع cryptopotato bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
lucas

50 درصد بیت رو 41200$ فروختم و روی 33800$ خریدم

مجتبی

متاسفانه اخبار بسیار دیر نوشته می شود و بیشتر از گذشته خبر می دهد در صورتی که اخبار نباید زمان گذشته باشد من فکر می کنم با جابجایی آن 1000 بیت کوین اخیر که از سال 2010 بود و احتمالا فروخته شد چاشنی این فروش زده شد و مدت کمی بعد ماینر برای اینکه بدهی را پرداخت کنند دست بفروش زدند تا مبادا قبل افت قیمرد بیشتر از قیمت حاضر جا بمانند دوستان اگر قیمت 2 روز درجا خرد و رشد و روند خوبی نداشت بدانید موقعیت ورود فروشندگان مهیاست. چیزی نزدیک به 100 میلیارد دلار در این حجم آماده… بیشتر بخوانید »