اخبار خارجی

لایحه جدید در سنای کالیفرنیا؛ آیا بیت کوین ارز قانونی شناخته می‌شود؟

لایحه‌ای به مجلس سنای ایالت کالیفرنیا پیشنهاد شده است که در صورت تصویب، دولت محلی می‌تواند به شهروندان اجازه دهد در ازای خدمات دریافت شده رمزارز پرداخت کنند. البته ادعای طراحان لایحه این است که تصویب آن می‌تواند بیت‌کوین را به ارز قانونی تبدیل کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیتکوین‌نیوز، این لایحه پیشنهادی که توسط دنیس پورتر (Denis Porter) کارشناس بیت‌کوین و ایان سی. کالدرون (Ian C. Calderon) از مشاوران سیاسی، نوشته و ارائه شده‌است؛ به ادعای طراحانش می‌تواند بیت‌کوین را به ارز قانونی رسمی تبدیل کند. البته این ادعا مخالفان بسیاری دارد.

در ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) کالدرون در توییتی اعلام کرد:

من و دنیس پورتر در حال کار روی یک لایحه دوحزبی هستیم که ظرفیت قانونی بیت‌کوین برای تبدیل به ارز قانونی در ایالت کالیفرنیا را بررسی می‌کند.

ارز قانونی

البته منتقدان به سرعت به این توییت واکنش نشان دادند. یکی از کاربران در واکنش به توییت پورتر گفت:

این لایحه بیت کوین را تبدیل به ارز قانونی نمی‌کند، تبصره‌ای است که به صورت بالقوه این امکان را به شهروندان می‌دهد که به دولت ایالتی رمزارز پرداخت کنند.

ارز قانونی در ایالت کالیفرنیا

کاربر دیگری که کاندیدای انتخابات کنگره است در پاسخ به سوالات کاربران در مورد این پیشنهاد گفت:

مردم در این مورد از من سوال کردند. اگر لایحه پیشنهاد شده همین باشد، در آن گفته شده است «یک نهاد دولتی می‌تواند در ازای ارائه خدمات رمزارزها را به عنوان یک روش پرداخت بپذیرد». اما اشاره‌ای به تبدیل بیت‌کوین به ارز قانونی رسمی در آن نمی‌بینیم.

 ارز قانونی

این اولین بار نیست که چنین پیشنهاداتی در سطح ایالتی مطرح می‌شود. چندی پیش سناتوری از ایالت آریزونا هم لایحه‌ای برای تبدیل بیت‌کوین به ارز قانونی این ایالت ارائه کرده بود.

البته ایالت کالیفرنیا در شرایط خاصی قرار دارد. نرخ مالیات بالا، مقررات دست و پا گیر برای کسب و کارها، انبوه افراد بی‌خانمان در خیابان‌ها و افزایش چشمگیر بزهکاری، شرایط دشواری برای کار و زندگی در کالیفرنیا به وجود آورده است و بسیاری افراد را به مهاجرت به ایالت‌های دیگر مانند میامی و تگزاس تشویق کرده است. کالیفرنیا از نظر اقتصادی در حال نزول شدید است و این شرایط بحرانی زمان مناسبی برای سیاست‌های خلاقانه است.

منبع
bitcoinnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا