اخبار بلاکچین

Credit Suisse و ING Group با بهره گیری از تکنولوژی بلاکچین ۳۰ میلیون دلار اوراق قرضه را پرداخت خواهند کرد

credit Suisse و ING Group مبلغ 25 میلیون یورو معادل 30.48 میلیون دلار اوراق قرضه بهادار را با استفاده از نرم افزار مبتنی بر بلاکچین ارائه کردند. تراکنش ها که شامل سبدهای مبادله‌ی اوراق بهادار بانکها است از طریق یک اپلیکیشن توسط شرکت fintech به نام HQLAx انجام می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این اقدام یک حرکت بزرگ رو به جلو برای صنعت بانکداری است، بلاکچین قابلیت های بسیار زیادی برای ارائه خدمات در سطح جهانی دارد که هرچند گاهی از طرف سنت گرایان با مخالفت مواجه می‌شود. تا پایان سال، از شرکت ها انتظار می‌رود که بتوانند با این اپلیکیشن کار کنند، به گفته هرو فرانکو، خدمات و توسعه‌ی بلاکچین توسط ING هدایت می‌شود که با استفاده از بلاکچین می‌تواند فرایند وام های اوراق بهادار را سریع تر و کارآمدتر کند. چارلی کوپر، مدیر عامل شرکت R3، گفت: “این اقدام به مراتب فراتر از یک موضوع مفهومی مطرح شده در یک آزمایشگاه شده بود.”

وام های اوراق بهادار

در سراسر جهان، بانک ها میلیون ها دلار را در زمینه توسعه برنامه های کاربردی بلاکچین سرمایه گذاری کرده اند و امیدوار هستند که بتوانند به کاهش هزینه ها و ساده سازی فرآیندها مانند حل و فصل معاملات اوراق بهادار کمک کنند. در حالی که بسیاری از موسسات مالی اعلام کرده اند پیشرفت و آزمایش با استفاده از blockchain قابل دستیابی است، این تکنولوژی هنوز در روزهای اولیه خود است و تعداد کمی از این برنامه ها امروزه در حال فعالیت و استفاده می‌باشند – هر چند ممکن است سال 2018 خیلی چیزها تغییر کند.

به طور معمول، اوراق بهادار در سیستم پرداخت وام های آن از یک حساب به حساب دیگری منتقل می‌شود. در روش جدید، سوابق وثیقه دیجیتال برای انتقال مالکیت سبد اوراق بهادار، بدون نیاز به انتقال اوراق بهادار از یک متولی به دیگری، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روند در حالت معمولش چند روز طول می‌کشد؛ اما با استفاده از این برنامه مبتنی بر بلاکچین توافق فوری صورت می‌گیرد.

اینطور انتظار می‌رود که این تکنولوژی نه تنها به شرکت کنندگان در بازار کمک می‌کند تا نقدینگی را به طور موثرتر و مقرون به صرفه تر به اشتراک بگذارند بلکه همچنین شفافیت نظارتی زنجیره ها را افزایش می‌دهد و باعث کاهش ریسک می‌شود.

امانوئل آیدو، رییس دفتر کل توزیع شده و استراتژی بلاکچین در Credit Suisse گفت:  “این پلت فرم به ما فرصتی برای ایجاد ترازنامه و استفاده از سرمایه بسیار کارآمد تر و به موقع را می‌دهد”

بانک ها به طور فزاینده‌ای در حال پیوستن به کنسرسیوم ها جهت مورد آزمایش قرار گرفتن توسط بلاکچین هستند. R3 در نیویورک یکی از بزرگترین کنسرسیوم های بلاکچین است که با شبکه ای بیش از 100 موسسه مالی فعالیت می‌کند.

همچنین در راستای این اقدامات یک نوع بلاکچین برای معاملات مالی به نام Corda طراحی شده که برای درخواست وام اوراق بهادار استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا