اخبار خارجی

سرویس مالیات روسیه: رمز ارزها تهدیدی برای ساختار مالیاتی روسیه هستند

دومای دولتی روسیه در اوایل سال ۲۰۲۱ لایحه وضع مالیات بر رمزارزها را تایید کرد، اما این لایحه هنوز فراتر از تایید نرفته است. دانیل اگوروف (Daniil Egorov) رییس سرویس مالیات فدرال روسیه (به‌اختصار FTS) گفت: «FTS با جدیت بازار ارزهای دیجیتال را رصد می‌کند».

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، اگوروف که روز دوشنبه با نشریه محلی RBC مصاحبه کرده بود در این مورد اذعان داشت که رمزارزها می‌توانند به‌صورت بالقوه باعث از بین رفتن پایه‌های مالیاتی روسیه شوند.

این مقام خاطرنشان کرد که تراکنش‌ ارزهای دیجیتال همچنان قابل ردیابی هستند و باید گزارش شوند. او در ادامه افزود که FTS آماده است تا سیستم ردیابی خودکار برای پردازش حجم داده‌های بزرگ را راه‌اندازی کند.

اگوروف اعلام کرد وقتی وارد فضای دیجیتال می‌شوید، یک ردی از خود در جایی باقی می‌گذارید و زمان باعث می‌شود که این رد شناسایی شود.

این مقام همچنین خاطرنشان کرد که FTS اکنون دنبال ارائه راه‌هایی برای پاسخگویی به شیوه‌های فرار مالیاتی است. زیرا مقامات به دنبال محدود کردن چنین فعالیت‌هایی هستند و نه فقط شناسایی آن. وی افزود:

ما می‌خواهیم راه حل‌هایی پیدا کنیم که به جای شناسایی اقدامات یک فرد خاص، یک مشکل را به‌عنوان یک پدیده رفع کند.

تایید لایحه وضع مالیات بر رمزارز در روسیه

دومای ایالتی روسیه، لایحه مالیات بر رمزارز را طی قرائت اولیه در فوریه ۲۰۲۱ تایید کرد. این طرح شهروندان را ملزم به گزارش تراکنش‌های رمزنگاری با مبلغ کل بیش از ۷۸۰۰ دلار در سال می‌کند. به‌منظور پیشرفت طرح در قرائت دوم، قانون‌گذاران تصمیم به تعیین یک کمیته مسئول به‌منظور بررسی بودجه و مالیات در نیمه ماه اکتبر گرفتند.

این خبر چندی پس از پیشنهاد مسئولیت کیفری برای “گردش غیرقانونی دارایی‌های دیجیتال” به‌عنوان بخشی از اهداف بازار مالی کشور در سال ۲۰۲۲ و دوره‌ ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ اعلام شد. در بخشی از طرح پیشنهادی، بانک مرکزی دنبال وضع مالیات بر ارزهای دیجیتال است.

به گفته سرگئی خیتروف، بنیان‌گذار رویداد روسی ارز دیجیتال بلاکچین لایف (Blockchain Life)، کسب‌وکارهای ارز دیجیتال روسیه به‌طور بالقوه می‌توانند در سال مالیاتی تا حد ۴ میلیارد دلار پرداخت کنند. طبق گفته او جامعه محلی کریپتو شکست مفتضحانه‌ای را در درک چگونگی مالیات بر کریپتو به‌تصویر کشیده است.  

این خبر در حالی منتشر شد که قانون گذاران آمریکایی با تغییر قوانین گزارش‌دهی مالیاتی برای تراکنش‌‌های بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار در لایحه زیرساختی جدیدی که تصویب شده مبارزه می‌کنند. این لایحه به‌صورت ابتدایی در ماه آگوست در مجلس سنا تایید شده بود، با طرح پیشنهادی برای اصلاحیه سازش‌کارانه توسط شش نفر از سناتورها، از جمله سناتور سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) طرفدار بیت کوین مواجه شد.

به نظر شما تصویب قانون مالیات بر رمز ارزها در روسیه و آمریکا چه تاثیری بر بازار کریپتوکارنسی خواهد گذاشت؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا