اخبار خارجی

رشد ۲۰۰ درصدی حملات باج افزاری ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹

گزارشی از Crypsis Group بیان کرده است که عوامل تهدید آمیز به طور چشمگیری روش های خود در حملات باج افزار را افزایش داده اند.

تحقیق انجام شده توسط شرکت تحلیل دیجیتال Crypsis Group، روند افزایشی در باج های درخواست شده توسط حملات باج افزارها را نشان می‌دهد. این مقدار از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ بیش از ۲ برابر شده است.

طبق گزارش های موجود از Incident Report و Data Breach در سال ۲۰۲۰، جای تعجبی ندارد که مجرمان سایبری در ۳ سال گذشته، باج های بسیار زیاد ارز دیجیتال درخواست کرده اند. این شرکت خاطر نشان کرده است که میانگین پول درخواست شده توسط باج افزارها ۱۱۵,۱۲۳ دلار بوده است.

پیشرفت حمله کنندگان

شرکت Crypsis Group گفته است که حمله کنندگان در حال تغییر روش های خود به سمت باج افزارهایی با هدف شرکت ها می‌باشد. آنها قربانیان خود را با دقت انتخاب می‌کنند تا بتوانند مقدار زیادی پرداخت کنند و روش آنها به تدریج در حال پیشرفت است.

روش حملات این مجرمان نیز با موفقیت بر استراتژی های دفاعی مورد استفاده توسط قربانیان غلبه می‌کند.

باج افزارهای محبوب

این شرکت بیان کرده است که در سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش نسخه های مختلف باج افزارهایی نظیر Ryuk و Sodinokibi و Phobos بوده ایم و خاطرنشان کرده است که این روش ها بسیار کارآمد می‌باشند.

در این گزارش بیان شده است که باج افزار Ryuk محبوب ترین باج افزار در سال ۲۰۱۸ بوده است. عوامل مخرب از تروجان های بانکی به اسم TrickBot برای اقدامات فیشینگ یا اسپمینگ در مقابل قربانیان استفاده می‌کنند.

در تاریخ ۲۵ می، ورایزون (Verizon) گزارش داد که از ابتدای سال ۲۰۲۰ حمله کنندگان تعداد بسیار زیادی از خدمات آموزشی را مورد هدف قرار داده اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا