اخبار خارجی

آیا خرید بیت کوین مایکرواستراتژی با شکست مواجه شده است؟

سهام شرکت‌های مایکرواستراتژی و کوین‌بیس در بازار امروز با افت شدیدی رو به رو شد. به نظر می‌رسد سقوط قیمت بیت کوین از ۴۰٬۰۰۰ دلار به ۳۰٬۲۰۰ دلیل این افت بوده باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، سهام شرکت‌های مرتبط با حوزه رمزارز در روز جاری افت شدیدی داشتند. در طول بازار امروز سهام مایکرواستراتژی ۲۵٪، سهام کوین بیس ۲۰٪ و سهام ماراتن دیجیتال و رایت بلاکچین هر کدام ۱۹٪ کاهش یافتند. همچنین دیگر موسسات مرتبط با حوزه کریپتو نظیر گلکسی دیجیتال و سیلور گیت نیز به ترتیب ۲۷٪ و ۱۹٪ از ارزش خود را از دست دادند.

سقوط قیمت بیت کوین در روز دوشنبه باعث شد تا قیمت سهام کوین‌بیس نسبت به قیمت عرضه اولیه عمومی آن در آپریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) حدود ۷۰٪ کاهش یابد. این شرکت قرار است امروز گزارش سه ماهه اول خود را منتشر کند.

شرکت مایکرواستراتژی مایکل سیلور اولین خرید بیت کوین خود را در آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۹) انجام داد و طی آن ۲۱٬۴۵۴ BTC را با قیمت ۱۱٬۶۵۰ دلار به ازای هر واحد خریداری کرد. با گذشت زمان، این شرکت بیت کوین بیشتری خرید و تعداد آنها را به بیش از ۱۲۹٬۰۰۰ واحد با قیمت متوسط ۳۰٬۷۰۰ دلار رساند. به این ترتیب استراتژی خرید بیت کوین مایکرواستراتژی در حال حاضر آن را با ضرر مواجه کرده است.

فشار فروش در بازار رمزارز همزمان با فروش عمده در بازار سهام مخصوصا در بخش سهام شرکت‌های مرتبط با فناوری همزمان شد. شاخص نزدک ۴.۳٪ دیگر افت کرد و شاخص S&P 500 و DJIA به ترتیب ۳.۲٪ و ۲٪ کاهش یافتند.

ادوارد مویا (Edward Moya)، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت اوآندا (Oanda) در این رابطه می‌گوید:

اصول بنیادی و فاندامنتال بیت کوین طی ماه‌ها اخیر تغییر نکرده است، اما نگرانی‌های مرتبط با رکود اقتصادی شرایط را برای بازار رمزارزها بسیار سخت کرده است.

وی افزود:

کسی در حال حاضر به دنبال خرید در کف نیست و این باعث می‌شود بیت کوین در وضعیت آسیب‌پذیری قرار داشته باشد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا