اخبار خارجی

قیمت توکن Yearn Finance به بیش از ۳۸,۰۰۰ دلار رسید

توکن نظارتی YFI برای پروتکل دیفای yearn.finance شب گذشته به قیمت ۳۸,۶۸۲ دلار رسید. این مقدار تقریبا ۴ برابر قیمت ۱۱,۵۹۶ دلاری بیت کوین و تقریبا دو برابر رکورد قیمت بیت کوین بر روی ۲۰,۰۰۰ دلار است. در حال حاضر قیمت این توکن با ۵ درصد کاهش به ۳۰,۴۰۸ دلار رسیده است.

پروتکل yearn.finance تمام ویژگی‌های مثبت پروتکل‌های دیفای را در یک وبسایت منظم جمع‌آوری کرده است. این پروتکل به کاربران امکان می‌دهد تا بر روی “صندوق‌ها” سرمایه‌گذاری کنند که در آنها، کاربران با یکدیگر سود کسب می‌کنند. سود موردنظر به سود و بهره کسب‌شده توسط وام‌دهی کوین در پروتکل‌های وام‌دهی مختلف گفته می‌شود. در این پورتکل علاوه بر کسب سود از ارزهای دیجیتال، می‌توان توکن‌های نظارتی YFI را کسب کرد که نوعی برنامه وفاداری برای دیفای است.

اگرچه هدف اصلی خالقان توکن نظارتی، امکان‌پذیر ساختن دارندگان توکن به رای دادن در خصوص پروپوزال‌های به‌روزرسانی شبکه بوده است، اما در واقعیت از این توکن‌ها برای اهداف احتکار استفاده می‌شود. توکن YFI از محبوب‌ترین توکن‌های نظارتی است. قیمت این توکن طی ۲۴ ساعت گذشته تا ۶۶ درصد افزایش یافته است.

 

توکن YFI

این افزایش قیمت بسیار چشمگیر بوده است. روز جمعه قیمت این توکن ۱۴,۳۰۰ دلار بود. گفتنی است حجم معاملات این توکن نیز رشد بسیار زیادی را تجربه کرده است. حجم معاملات روز جمعه این کوین ۶۸ میلیون دلار بود، اما این مقدار اکنون به ۸۷۹ میلیون دلار رسیده است.

توکن فرعی YFI به اسم YFII نیز شرایط مشابهی پشت‌سر گذاشته است. قیمت این توکن در روز جمعه ۹۳۵ دلار بود. اکنون قیمت آن تقریبا ۵ برابر شده و به ۵,۰۷۵ دلار رسیده است.

یکی از دلایل افزایش چشمگیر این دو توکن، کمیاب بودن موجودی آنها است. کل موجودی توکن YFI برابر با ۳۰,۰۰۰ توکن و کل موجودی YFII نیز ۳۸,۷۵۰ توکن است. در مقایسه می‌توان گفت که کل موجودی بیت کوین هم‌اکنون ۱۸ میلیون کوین است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا