اخبار خارجی

اوج گیری دوباره قیمت دوج کوین بعد از توییت ایلان ماسک

فعالیت مجدد ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا و SpaceX فقط یک منظور داشت: آلتکوین دوج کوین اکنون همانند شیرشاه پیش می‌رود. در حال حاضر قیمت دوج کوین در حدود ۰.۰۴۸ دلار است

در تاریخ ۴ فوریه و دقایقی پس از تایید ثروتمندترین فرد جهان، قیمت دوج کوین با ۵۳ درصد افزایش مواجه شد.

دوج کوین، پامپ جدید ایلان ماسک

قیمت دوج کوین

اطلاعات Cointelegraph Markets و TradingView نشان داده است که قیمت دوج کوین در روز پنجشنبه از ۰.۰۵ دلار پیشی گرفت و به بالاترین سطح خود نزدیک شد.

ایلان ماسک که چند روز قبل نیز کلمات دوج کوین و بیت کوین را در توییتر نوشته بود گفته است که مدتی در استراحت به سر می‌برده است. وی با انتشار عکسی از موشک و ماه به توییتر بازگشت.

وی در بخش کامنت‌ها کلمه DOGE را نوشت و سپس توییت کرد “قابل نداشت” و همراه با آن تصویری از سگ دوج کوین به عنوان سیمبا در انیمیشن شیرشاه منتشر کرد.

بلافاصله، قیمت دوج کوین از ۰.۰۴ دلار به ۰.۰۵۸ دلار رسید، در حالی که حجم معاملات آن نیز نسبت به روز گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

هشتگ ThanksElon# نیز در آمریکا به ترند تبدیل شد.

بیت کوین در صدد دستیابی به سطح مقاومتی ۴۰,۰۰۰ دلار

طبق گزارش کوین تلگراف، ایلان ماسک قبلا نیز با تشدید تب‌وتاب ایجادشده توسط گروه ردیت Wallstreetbets به افزایش قیمت دوج کوین کمک کرده بود.

وی طی مصاحبه‌ای با Clubhouse تعاملات قبلی خود با این ارز دیجیتال را “شوخی” خوانده بود و گفت روزهای خوب دوج کوین در راه است.

وی گفت:

دوج کوین به عنوان شوخی با ارزهای دیجیتال ایجاد شده است، اما سرنوشت اتفاقات زیادی به همراه دارد.

ایلان ماسک پس از آنکه کلمه بیت کوین را در بیوگرافی توییتر خود اضافه کرد و منجر به افزایش قیمت بیت کوین شد، به سرخط اخبار تبدیل شد.

وی در مصاحبه خود افزود:

من باید اندکی به این موضوع فکر کنم، اما در حال حاضر به نظرم بیت کوین چیز خوبی است و حامی بیت کوین هستم. همانطور که گفتم من دیر به این عرصه پیوستم اما حامی بیت کوین هستم.

قیمت بیت کوین

روز پنج‌شنبه قیمت بیت کوین به سطح قبل از اقدام هفته گذشته ایلان ماسک برگشت.

حذف کلمه بیت کوین از بیوگرافی توییتر توسط ماسک

در حال حاضر، قیمت بیت کوین تقریبا ۳۷۲۰۰ دلار است. به نظر می‌رسد که ماسک، کلمه بیت کوین را از بیوگرافی توییتر خود حذف کرده است.

در مقاله‌ای که Blockchain Research Lab منتشر کرده، عنوان شده است که این اقدامات در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند توجهات را به ارزهای دیجیتال جلب کند.

در این مقاله نوشته شده است:

اگرچه ایلان ماسک نمونه کاملی از تأثیرگذاری از طریق شبکه‌های اجتماعی است، اما اشخاص گروه‌ها و شرکت‌هایی هستند که تأثیرگذاری آنها کمتر است و نظرات خود در خصوص ارزهای دیجیتال را به اشتراک می‌گذارند.

افزایش قیمت ۵۰ درصدی دوج کوین پس از توییت ماسک

ایلان ماسک در پاسخ به صرافی ارز دیجیتال هیوبی توییت کرده است:

جالب‌ترین پیامد، محتمل‌ترین نتیجه ممکن است. در گذشته ماسک توییت کرده بود که جالب‌ترین پیامد، تبدیل شدن دوج کوین به ارز آینده جهان خواهد بود.

وی در گذشته چندین بار نیز کلمه DOGE را توییت کرده بود و گفته بود که دوج کوین، این ارز دیجیتال محبوب او است. ماسک یکبار هم در تاریخ ۱ آوریل به شوخی گفته بود که مدیرعامل دوج کوین است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا