تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، تون کوین (TON) و شیبا اینو (SHIB)

سنگینی سایه نوسانات به سطوح پایین قیمت آلت‌کوین‌ها منتقل شده است و آن‌ها برای شکستن سطوح مقاومت دچار چالش هستند. به این ترتیب، تلاش‌های ناموفق گاوها و معیارهای منفی تکنیکال نشان از برتری خرس‌ها دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حالی که احتمال یک فاز اصلاحی عمیق‌تر در آینده‌ای نه چندان دور وجود دارد، آیا فرصت مناسبی برای خرید محسوب می‌شود؟ در این مطلب به تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)، تون کوین (TON) و شیبا اینو (SHIB) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

گاوها در سه روز گذشته قیمت دوج کوین را بالای حمایت مهم ۰.۱۲ دلاری حفظ کردند، اما نتوانستند یک جهش قیمتی را شروع کنند.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار، موج آبی رنگ در نمودار بالا) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه اشباع خرید، نشان از برتری خرس‌ها دارد. اگر حمایت ۰.۱۲ دلاری رو به پایین شکسته شود، می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ۰.۰۸ دلار را داشت.

در صورتی که قیمت از سطح فعلی به بالا بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را رو به بالا بشکند، این دیدگاه نزولی در کوتاه‌مدت رد خواهد شد. در چنین حالتی احتمالا تثبیت قیمت برای چند روز دیگر ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

تون‌کوین در حال تلاش برای یک جهش قیمتی از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶.۷۶ دلار، موج قرمز رنگ) است که نشان‌دهنده دفاع تهاجمی خرس‌ها از این حمایت مهم است.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۲۳ دلار، موج آبی رنگ) برسانند، احتمال شروع یک رالی به ۷.۶۷ دلار وجود دارد. احتمالا این سطح، فروشی از طرف خرس‌ها جذب کند، اما اگر گاوها این مقاومت را بشکنند، می‌توان انتظار افزایش قیمت تا ۸.۲۰ دلار را داشت.

سطح مهمی که در مسیر رو به پایین باید به آن توجه داشت، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه است. یک شکست و بسته شدن کندل به زیر این حمایت، نشان از شروع اصلاحی عمیق خواهد داشت. در چنین سناریویی، احتمالا قیمت تون کوین به ۶ دلار و سپس ۵.۵۰ دلار کاهش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)

گاوها در حال دفاع از سطح ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار هستند، اما هنوز نتوانستند یک جهش قیمتی را آغاز کنند. این امر نشان‌دهنده عدم وجود خرید تهاجمی در سطوح فعلی است.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: تریدینگ ویو

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۱ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع خرید، نشان می‌دهد که احتمال شکست قیمتی رو به پایین بیشتر است. اگر سطح ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار شکسته شود، قیمت شیبا می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار کاهش پیدا کند.

اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر موفق به این کار شوند، نشان از عدم توانایی خرس‌ها در شکست حمایت خواهد بود. در چنین حالتی، قیمت شیبا می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۳ دلار، موج قرمز رنگ) افزایش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا