اخبار خارجی

ایلان ماسک: وب ۳.۰ چندان هم انقلابی نیست

اخیراً سم آلتمن، رییس پیشین Y-Combinator در رشته توییتی به تمجید از فناوری وب ۳.۰ پرداخته است. با این حال، به نظر می‌رسد صحبت‌های آلتمن چندان به مذاق ثروتمندترین فرد جهان خوش نیامده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، آلتمن در توییتی اظهار داشت که انتظار دارد میانگین سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در دهه ۲۰۲۰ نسبت به دهه ۲۰۱۰ کاهش شدیدتری را تجربه کند. با این حال وی خاطرنشان کرد فناوری وب ۳.۰، این پتانسیل را دارد که سرمایه‌گذاران را با سودی همانند دهه ۲۰۱۰ روبه‌رو کند.

توییت سم آلتمن در رابطه با وب ۳.۰
توییت سم آلتمن در رابطه با وب ۳.۰

ایلان ماسک اما به صحبت‌های آلتمن واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد تکنولوژی وب ۳.۰ ممکن است چندان هم که سرمایه‌گذاران و عموم مردم پیش‌بینی می‌کنند انقلابی نباشد.

فناوری وب ۳.۰ معمولاً به ساخت و توسعه اکوسیستم‌های آنلاین غیرمتمرکز اطلاق می‌شود که بر یک شبکه بلاکچینی غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند. این فناوری امکان ساخت برنامه‌های کاربردی و غیرمتمرکزی که به طور خاص به هیچ کس متعلق نیست را فراهم می‌آورد.

برنامه‌های کاربردی ساخته‌شده توسط اصول وب ۳.۰ کاربران را قادر می‌سازد تا از توسعه یا نگهداری آنها و یا خدمات و راهکارها سود دریافت نمایند. شایان ذکر است محبوبیت این فناوری پس از رشد و پذیرش تصاعدی اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز، به طور چشمگیری افزایش یافته است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا