هر هفته با آنتونی

هر هفته با آنتونی؛ طریقه پاک کردن عبارات بازیابی از کیف پول سخت افزاری

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی به سوال یکی از کاربران در مورد پاک کردن عبارات بازیابی از کیف پول سخت افزاری پاسخ می‌دهد.

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، به این سوال پاسخ می‌دهد که آیا با حذف این عبارات، امکان بازیابی آن توسط سایرین وجود دارد؟

اگر با کیف پول‌ها آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله کیف پول ارز دیجیتال را مطالعه کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری ابزارهایی هستند که تنها با تایید فیزیکی شما از طریق دستگاه، امکان ارسال دارایی‌ها فراهم میسر می‌شود. اما باید بدانید که عبارات بازیابی خود را هرگز در والت‌های گرم (کیف پول‌های نرم‌افزاری) درون‌ریزی نکنید. با این کار عملا کیف پول سخت‌افزاری شما بدون کاربرد می‌شود.

اگر قبلا کیف پول سخت افزاری داشته‌اید و سپس عبارات بازیابی خود را از روی دستگاه پاک کرده باشید، چه اتفاقی می‌افتد؟ آنتونی در این ویدیو کوتاه به این موضوع اشاره می‌کند که پس از پاک شدن عبارات سید (بازیابی)، دستگاه به صورت خودکار عباراتی را به صورت رندم جایگزین خواهد کرد.

توصیه آنتونی این است که اگر سرمایه زیادی در کیف پول سخت‌افزاری خود ذخیره داشته‌اید، به هیچ عنوان ریسک نکنید و پس از انتقال امن آنها و حفظ عبارات بازیابی، والت خود را از بین ببرید. هر چند کیف پول‌های سخت افزاری یکی از امن‌ترین روش‌ها برای نگهداری و مدیریت رمز ارزها است اما به هر دلیلی ممکن است بخواهید والت ارز دیجیتال خود را تعویض کنید. آنتونی که یکی از متخصصین به نام در این حوزه است، پیشنهاد می‌دهد تا کیف پول سخت افزاری را به صورت کامل از بین ببرید تا مطمئن شوید که عبارت بازیابی کیف پول سخت افزاری به دست فرد دیگری نیافتد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا