اخبار خارجی

گلدمن ساکس: اتریوم جایگاه بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش را تصاحب می‌کند

طی تحقیقات جدید بیان شده است که گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کند اتریوم از لحاظ ذخیره ارزش از بیت کوین پیشی می‌گیرد.

سانتیاگو روئل سانتوس (Santiago Roel Santos) یکی از شرکای شرکت سرمایه‌گذاری معطوف به بلاک چین ParaFi Capital طی مجموعه توییت، خلاصه‌ای از گزارش ۴۱ صفحه‌ای تیم تحقیقاتی گلدمن ساکس را منتشر کرده است.

گلدمن ساکس - ذخیره ارزش بیت کوین و اتریوم

نویسندگان این گزارش درباره اتریوم گفته‌اند:

با توجه به اهمیت کاربرد واقعی در تعیین ذخیره ارزش، اتریوم شانس زیادی در پیشی گرفتن از بیت کوین دارد. اکوسیستم اتریوم از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و به توسعه‌دهندگان مسیر و فرصت جدیدی برای ایجاد برنامه‌های نوین بر بستر این پلتفرم ارائه می‌دهد. اکثر برنامه‌های دیفای بر بستر شبکه اتریوم ایجاد می‌شوند و اکثر توکن‌های NFT نیز با استفاده از اتر خریداری می‌شوند. تعداد تراکنش‌های بیشتر اتر نسبت به بیت کوین گویای تسلط آن است. با گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال در عرصه دیفای و NFT ها، اتریوم مزیت اول بودن در این مسیر را در اختیار دارد.

در این گزارش در خصوص بیت کوین گفته شده است:

مسأله مهم در خصوص بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش، موجودی محدود آن است. اما این تقاضا است که موفقیت ذخیره ارزش را تعیین می‌کند، نه کمیاب بودن. هیچ ذخیره ارزش دیگری به غیر از بیت کوین دارای موجودی ثابت نیستند. موجودی طلا تقریبا ۲ درصد در هر قرن افزایش می‌یابد و هم‌چنان به عنوان ذخیره ارزش مورد قبول است. بسیاری از مواد کمیاب نظیر اسمیم (Osmium) ذخیره ارزش نیستند. در واقع، ثابت و محدود بودن موجودی منجر به نوسان قیمت می‌شود زیرا مردم را به انباشت و خرید بیشتر آن تشویق می‌کند و در نتیجه، حباب اقتصادی ایجاد می‌شود. نکته مهم‌تر از داشتن موجودی محدود به منظور حفظ ارزش، عدم افزایش غیرقابل پیش‌بینی و بسیار زیاد موجودی جدید است. اتر نیز که کل موجودی آن بر اساس نرخ رشد سالانه است و نه موجودی محدود، این معیار را در اختیار دارد.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا