اخبار آلتکوین

جزییات ایردراپ Etherfi اعلام شد؛ چه کسانی واجد شرایط شده‌اند؟

اترفای (Ether.fi)، بزرگترین پروتکل ری‌استیکینگ (استیکینگ مجدد) در شبکه اتریوم از فصل اول ایردراپ توکن حاکمیتی خود با نام «ETHFI» خبر داد. در فصل اول، در مجموع ۶٪ از کل عرضه توکن ETHFI بین کاربران واجد شرایط ایردراپ خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین، عرضه توکن ETHFI در مجموع ۱ میلیارد واحد خواهد بود که ۱۱۵.۲ میلیون واحد آن در ابتدای کار وارد گردش خواهد شد. طی مرحله اول ایردراپ Ether.fi در مجموع ۶٪ از عرضه آزاد و بر اساس فعالیت کاربران تا ۱۵ مارس (۲۵ اسفند ۱۴۰۲) بین آنها توزیع خواهد شد.

در مرحله دوم، اترفای قرار است ۵٪ از توکن‌های باقی‌مانده را بین کاربران توزیع کند. فعالیت کاربران از ۱۵ مارس تا تاریخ نامشخصی در آینده ملاک واجد شرایط شدن این ایردراپ خواهد بود. بر اساس توکنومیک این پروژه، توکن‌های باقی‌مانده بین سرمایه‌گذاران، شرکا، مشارکت‌کنندگان اصلی و خزانه پروتکل اترفای تقسیم خواهد شد.

توکنومیک توکن ETHFI  - منبع: etherfi/medium
توکنومیک توکن ETHFI – منبع: etherfi/medium

بر اساس پست تیم توسعه اترفای در وب‌سایت مدیوم، کاربران واجد شرایط از تاریخ ۱۸ مارس (۲۸ اسفند ۱۴۰۲)، ۹۰ روز برای دریافت (کلیم) توکن‌های خود فرصت خواهند داشت.

پروتکل اترفای معیارهای مختلفی از جمله داشتن توکن eETH، معرفی پروتکل به دوستان یا شرکت در فاز اولیه راه‌اندازی را برای واجد شرایط مرحله اول ایردراپ توکن ETHFI شدن اعلام کرده است. همچنین به گفته تیم توسعه این پروتکل، کیف پول‌های نهنگ‌ها ۳ ماه پس از انجام ایردراپ می‌توانند توکن‌های خود را دریافت کنند در حالی که آدرس‌های کوچک‌تر پس از توزیع فورا می‌توانند توکن‌ها را دریافت نمایند.

به دنبال اعلام خبر ایردراپ توکن حاکمیتی اترفای، اعضای جامعه این پروتکل متوجه شدند جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار جنجالی شبکه ترون ظاهرا دو روز پیش ۲۰٬۰۰۰ اتریوم را به این پروتکل واریز کرده و به خاطر آن ۳.۵ میلیون واحد ETHFI دریافت می‌کند.

به دنبال اعتراض گسترده جامعه اترفای، مایک سیلاگادزه (Mike Silagadze)، بنیانگذار این پروتکل در دیسکورد اعلام کرد توکن‌های بیشتری را به اعضای جامعه اختصاص خواهد داد که جزییات آن بعدا اعلام می‌شود. وی همچنین در دفاع از سهم سان از ایردراپ آتی این پروتکل گفت:

فقط به این دلیل که شخصی با سپرده هنگفت وارد این پروتکل شده ما قوانین را تغییر نمی‌دهیم و آن را خراب نمی‌کنیم. ما از حمایت جاستین قدردانی می‌کنیم و قوانین کمپینی که تعیین کردیم را رعایت خواهیم کرد.

بر اساس داده‌های وب‌سایت دیفای لاما، ارزش کل قفل شده (TVL) پروتکل اترفای از ۳ میلیارد دلار فراتر رفته و از این حیث بزرگترین پروتکل ری‌استیکینگ محسوب می‌شود. این پروتکل همچنین اخیرا اعلام کرده است ۲۷ میلیون دلار از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر جمع‌آوری کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا