اخبار خارجی

مدیرعامل CFTC: قراردادهای آتی اتریوم به زودی عرضه می شوند!

به گفته هیت تاربرت (Heath Tarbert) مدیر عامل CFTC، احتمالا قراردادهای آتی اتریوم محصول مهم بعدی است که وارد حوزه ارز دیجیتال می شود.

علاوه بر این وی ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده بار دیگر رقابت برای دارایی های دیجیتال و پذیرش بلاک چین را هدایت کند. طبق گزارش CryptoPotato این موضوع برنامه های بکت(Bakkt) را نیز شامل می شود.

آیا قراردادهای آتی اتریوم به زودی عرضه می شوند؟

طبق گفته های تاربرت، بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال سلطه دارد اما احتمالا اتریوم به زودی محصول مشابه خود را عرضه کند. مدیرعامل کمیسیون قراردادهای آتی کالای ایالات متحده (CFTC) اخیرا در یک مصاحبه حاضر شد و نظرات خود را درباره موضوعات مختلف از جمله بازار ارز دیجیتال مطرح کرد.

وی در مورد بیت کوین و اتریوم دو دارایی دیجیتال برتر صحبت کرد و گفت: هر دو دارایی تحت صلاحیت ما قرار دارند. وی با تشریح اقدامات آژانس خود درمورد فضای ارز دیجیتال و به ویژه بازار قراردادهای آتی ادامه داد:

در حال حاضر کارهای بسیاری در فضای دارایی دیجیتال انجام می دهیم. لیست کردن صرافی ها و البته قراردادهای آتی بیت کوین، تسویه نقد و تحویل فیزیکی را نیز مشاهده می کنیم. حدس من این است که به زودی قراردادهای آتی اتر را نیز خواهیم دید. و از آنجا که همه چیز شروع به انتقال به فضای کالاها کرده است، باید منتظر محصولات بیشتری باشیم.

جالب این است که به تازگی مدیر بکت، پلتفرم معاملاتی قراردادهای آتی بیت کوین به قراردادهای آتی اتریوم اشاره کرده بود. بنابر گزارش CryptoPotato، آدام وایت از اظهارات تاربرت حمایت کرد و گفت:

CFTC گفته است كه آنها به صورت تئوری قراردادهای آتی دارایی های اصلی كریپتو یعنی بیت کوین و اتریوم را تصویب کرده اند.

تاربرت: ایالات متحده باید در این بخش پیشرو باشد

همین چند ماه پیش رئیس CFTC از ایالات متحده خواست که از نظر نوآوری در فناوری بلاک چین و دارایی دیجیتال اقدامات بیشتری انجام دهد. اکنون دوباره تاکید کرد که دولت باید در این زمینه پیشرو باشد:

به نطرم ایالت متحده نه تنها باید در دارایی های دیجیتال بلکه در فناوری بلاکچین نیز پیشرو باشد. من همیشه نوآوری و ابتکار را تحسین می کند.

علاوه بر این اخیرا وی خواستار قانونگذاری بیشتر در بازار ارز دیجیتال شد. از آنجایی که CFTC تنها بیت کوین و اتریوم را به عنوان کالا به رسمیت شناخته است، نگرانی هایی درباره هزاران دارایی دیجیتال قانونگذاری نشده وجود دارد.

وی معتقد است كه این تغییر به نفع كل بازار ارز دیجیتال به ویژه قراردادهای آتی آن خواهد بود.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا