اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ بررسی دلایل صعود دوباره ETH به ۶۲۰ دلار

اتریوم به عنوان دومین رمز ارز بزرگ بازار از نظر ارزش معاملات، این روزها مجددا انرژی تازه‌ای برای صعود قیمت بدست آورده است. ارز دیجیتال ETH با شکست مقاومت ۵۵۰ دلار جان تازه‌ای گرفته و قیمت آن ۸ درصد رشد را به ثبت رسانده است. آیا قیمت این ارز رمزنگاری شده در این موج صعودی مجددا به ۶۰۰ و ۶۲۰ دلار می‌رسد؟ نظر تحلیلگران در این باره چیست؟

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم با شکست مقاومت ۵۳۰ دلار، روند صعودی تازه‌ای را آغاز کرده است. قیمت به راحتی توانست تا محدوده ۵۵۰ دلار رشد کند و همزمان با این رشد، قیمت آن بالای میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته قرار بگیرد. همچنین با این رشد قیمتی، اتریوم توانست خط روند نزولی کوتاه‌مدتی خود در تایم فریم ساعتی را در محدوده ۵۴۰ دلار شکسته و در بالای آن تثبیت شود.

تحلیل قیمت اتریوم

همچنین شاهد شکل‌گیری الگوی کلاسیک کف دوقلو در نمودار ۴ ساعته قیمت ETH/USDT هستیم. این الگوی نموداری، یک الگوی معتبر بازگشتی است. اتریوم با شکست ۵۳۰ دلار، خط گردن این الگو را شکست و پس از پولبک به این خط، روند صعودی کوتاه‌مدتی خود را آغاز کرد. در زمان نگارش این خبر، قیمت اتریوم در بازار در محدوده ۵۸۵ دلار معامله می‌شود. رالی صعودی قبلی اتریوم در محدوده ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار متوقف شد. آیا این بار اتریوم موفق به شکست این مقاومت خواهد شد؟

پولبک به مقاومت

با توجه به نمودار هفتگی قیمت اتریوم، محدوده ۴۴۰ دلار مقاومت اتریوم بوده که اتریوم در هفته‌های اخیر موفق به شکست آن شده است. اما این مقاومت تست نشده و اصطلاحا پولبک به این مقاومت در نمودار ثبت نشده است. عموما در روند صعودی سالم، مقاومت‌ها مجددا تست می‌شوند. ریزش هفته اخیر اتریوم تا محدوده ۴۸۱ دلار صورت گرفته است. می‌توان این رفتار را پولبک به مقاومت دانست. در این صورت می‌توان انتظار داشت که قیمت اتریوم، موج صعودی بعدی خود را آغاز خواهد کرد.

کندل دوجی در تایم روزانه

تحلیل قیمت اتریوم

یکی از نگرانی‌ها در مورد اتریوم کندل دوجی در تایم فریم روزانه آن است. این کندل در انتهای روند صعودی، به معنی کاهش قدرت خریدار و افزایش فروش در بازار است. به گونه‌ای این کندل بی تصمیمی بازار را نشان می‌دهد. به صورت کلاسیک، پس از ظهور این کندل در نمودار قیمت، انتظار ریزش قیمت وجود دارد. این ریزش اتفاق افتاده است. این دوجی در محدوده ۶۱۰ تا ۶۲۰ قرار دارد. باید معاملات اتریوم را زیر نظر گرفت؛ در صورتی که اتریوم در این محدوده با فشار فروش همراه شود، احتمال ریزش بیشتر قیمت آن نیز وجود دارد.

اما در صورت شکست این محدوده، با احتمال بالایی می‌توان سناریوی ریزش قیمت اتریوم را کنار گذاشت و به اهداف ۶۵۰ دلار تا ۷۰۰ دلار چشم دوخت. اما باید به  دقت در روزهای آتی روند معاملاتی اتریوم را مورد بررسی قرار داد. این محدوده، محدوده قیمتی مهمی برای دومین ارز دیجیتال بازار است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا