اخبار خارجی

اتریوم بهترین مدل پولی ارائه شده در دنیاست !

یکی از کارآفرینان عرصه ارزهای دیجیتال تعریف جدیدی را برای شناخت اتر، دارایی اصلی اتریوم، ارائه داده و اتر را اینگونه خوانده است: “بهترین مدل پولی که دنیا شاهد آن بوده است

دیوید هافمن، رییس عملیات و اقدامات پلتفرم RealT که در حوزه توکنی کردن املاک فعالیت می‌کند، از اطلاعات دو سال اخیر برای تعیین نقش اتر به عنوان ابزار کلیدی اتریوم به منظور ایجاد اینترنت دارای ارزش و اقتصاد دیجیتال جدید استفاده کرده است. وی گفت:

اتریوم بنیانی برای ایجاد سیستم مالی جدید بر بستر اینترنت می‌باشد. این سیستم مالی ظرفیت این را دارد که کاملا آزاد و بدون نیاز به اعتماد باشد.

این سیستم مالی برای فعالیت به پول اصلی خود نیاز دارد. برنامه های مالی در این چشم انداز جدید به شکل بدون نیاز به اعتماد وثیقه برای فعالیت های خود نیاز دارند و تنها دارایی واقعی بدون نیاز به اعتماد در اتریوم، اتر می‌باشد.

حاصل این تقاضا این است که اتر به تریفکتا (سه عامل پیاپی) اقتصادی تبدیل شده است، یک دارایی سه منظوره که تمام پیش نیازهایی که اقتصاد جدید نیاز دارد را یکجا فراهم می‌کند. در نتیجه، اتر به بهترین مدل پولی که جهان شاهد آن بوده، تبدیل شده است.

هافمن به این موضوع پرداخت که چگونه محصولات و خدماتی نظیر نتفلیکس، یوتیوب، گوگل، فیسبوک و اینستاگرام بر بستر یک لایه از اینترنت قرار دارند: لایه HTTP.

این برنامه ها با ویدیوها و توییت ها تا تصاویر و پخش های زنده باعث تقویت عصر اطلاعات با جریان های بی پایان اطلاعات شده اند. توزیع تمام این اطلاعات از طریق دیجیتالی شدن، ارزان و آسان می‌باشد. شما می‌توانید تصویر یا مقاله ای را به دوست خود ارسال کنید و او نیز به کپی کردن، ویرایش یا اشتراک گذاری این اطلاعات با افراد دیگر بپردازد. دو روز بعد شما نیز می‌توانید این کار را انجام دهید و اطلاعات را با افراد بیشتری به اشتراک بگذارید.

اما بیت کوین شرایط را تغییر داد.

هافمن در این خصوص نوشت:

برای اولین بار هنگامی که چیزی را به اینترنت ارسال می‌کنید دیگر نمی‌توانید آن را برای خود نگهدارید.

وی افزود:

هرچند با وجود بیت کوین، فقط می‌توانید به ارسال بیت کوین بپردازید. پروتکل بیت کوین فقط محدود به خود بیت کوین است و نه چیز دیگر.

تفاوت مهم بین بیت کوین و اتریوم این است که اتریوم انواع مختلفی از تبادل اطلاعات در اینترنت را ارائه می‌دهد و در حال تبدیل شدن به “لایه ارزش” اینترنت می‌باشد.

هافمن در این خصوص نوشت:

این همان جایی است که اتریوم وارد می‌شود: پلتفرمی برای ارائه کمبود دیجیتالی برای دارای های دیجیتال. اتریوم قدرت کمبود دیجیتالی را علاوه بر ارز دیجیتال اصلی خود، در اختیار سایر دارایی ها نیز قرار می‌دهد.

به دلیل آنکه اتریوم بدون نیاز به مجوز است و کاملا آزاد می‌باشد، هر دارایی می‌تواند به اتریوم وارد شود و از آن برای مدیریت کمبود خود استفاده کند.

اتر به عنوان دارایی اتریوم و “لایه جهانی بر بستر اینترنت برای دارایی های دیجیتال” می‌باشد.

هافمن در این خصوص می‌نویسد:

اتر در شکل دارایی و سرمایه ای خود عبارت است از:

  • سهمی در شبکه اتریوم و یک سازمان غیرمتمرکز
  • کارمزد اتریوم
  • حق تولید محتوا در اتریوم

اتر به عنوان موتور اقتصادی شبکه، در برنامه های غیرمتمرکز موجود در محیط مالی جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر بار که فعالیتی نظیر انتقال دارایی ها، وام دهی، تبادل توکن و خرید در شبکه انجام رخ می‌دهد، از اتر استفاده می‌شود.

برخلاف محصولات و خدمات مالی که تحت نظر بانک های مرکزی فعالیت می‌کنند، اتر فعالیت های مالی بدون نیاز به مجوز را در شبکه اتریوم امکان پذیر می‌سازد و بدین ترتیب قدرت و کنترل را از سیستم بانکی قدیمی به فناوری پیشرفته، آزاد و جنبش مالی جدید انتقال می‌دهد.

نکته: کمبود دیجیتالی به استفاده از مواردی نظیر هزینه های عضویت برای ایجاد و شبیه سازی کمبود اشاره دارد. این کمبود مربوط به زمانی است که پس از دسترسی به رسانه مورد نظر، بتوان آن را به تعداد دفعات بسیار زیادی کپی کرد.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا