اخبار اتریومتحلیل تکنیکال

بررسی اتریوم از دید تکنیکال؛ ETH در مسیر اوج ۵۲۰۰ دلاری قرار دارد

قیمت اتریوم چند روز پیش بالاخره با موفقیت از مقاومت ۳۰۰۰ دلاری خود عبور کرد، اتفاقی که باعث شد بار دیگر همه توجهات به این ارز دیجیتال جلب شود. در حال حاضر، فاکتورهای مختلفی از بروزرسانی دنکون گرفته تا تایید احتمالی صندوق‌های ETF اسپات اتریوم باعث شده‌اند تا چشم‌انداز کلی این ارز در هفته‌های آتی صعودی باشد. اما علاوه بر موارد مذکور، اتریوم به تازگی یکی از الگوهای تکنیکال صعودی خودش را به سمت بالا شکسته است که می‌تواند صعود تا ۵۲۰۰ دلار را هموار کند.

به نقل از کوین دسک، تحلیل تکنیکال چارت اتریوم در تایم فریم هفتگی نشان می‌دهد این ارز دیجیتال یک الگوی مثلث صعودی بزرگ را به سمت بالا شکسته است. هدف این الگو ۵۲۰۰ دلار است.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته - منبع: Kraken OTC
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته – منبع: Kraken OTC

خط روند افقی این الگوی مثلث صعودی، اوج آگوست ۲۰۲۲ و آپریل ۲۰۲۳ را به یکدیگر متصل می‌کرد و از آن زمان هرگز به سمت بالا شکسته نشده بود. با این حال، با صعود قیمت اتر در هفته‌های اخیر، خریداران موفق شدند یکی از قدیمی‌ترین مقاومت‌های پیش روی این ارز دیجیتال را از میان بردارند، اتفاقی که نشان‌دهنده کاهش تدریجی قدرت فروشندگان است.

یکی از تحلیلگران بازار OTC کراکن در این رابطه می‌گوید:

قیمت اتریوم با موفقیت بالاتر از ۲۱۴۱ دلار که سطح مهمی در تایم فریم هفتگی است و ضلع بالایی الگوی مثلث صعودی را تشکیل می‌دهد باقی مانده است. هدف احتمالی این الگو ۵۲۰۰ دلار است که می‌تواند اوج جدید اتریوم باشد.

اتریوم اوایل ماه دسامبر ضلع بالایی الگوی مثلثی صعودی را شکست و برای مدت کوتاهی در اوایل ژانویه به اوج ۲۷۰۰ دلاری رسید. با این حال قیمت در ادامه بارها کاهش یافت و سطح شکست را مجددا آزمایش کرد. اما به نظر می‌رسد این مقاومت افقی اکنون به حمایتی برای صعود بیشتر تبدیل شده است.

این تحلیلگر همچنین معتقد است چشم‌انداز اتریوم با توجه به دیگر شاخص‌های تکنیکال از جمله ابر ایچیموکو نیز حاکی از تداوم روند صعودی است.

وی می‌گوید:

با توجه به ابر ایچیموکوی هفتگی، اتریوم در وضعیت صعودی پایداری قرار گرفته و بالاتر از تنکانسن (Tenkan-sen) و کیجونسن (Kijun-sen) معامله می‌شود. سطح ۲۱۴۱ دلاری را باید مد نظر قرار داد. در صورتی که کندلی زیر این سطح بسه شود الگوی مثلثی صعودی فاقد اعتبار می‌شود.

علاوه بر شاخص‌های تکنیکال، فاکتورهای فاندامنتال اتریوم نیز از روند صعودی حمایت می‌کنند. به گفته برخی از تحلیلگران، از زمان تغییر اجماع بلاکچین اتریوم به اجماع سهام، عرضه اتریوم کاهش قابل توجهی داشته است.

در زمان نگارش این خبر، هر واحد اتریوم با قیمت ۲۹۴۶ دلار معامله می‌شود. همانطور که در نمودار زیر مشخص است، در حال حاضر قیمت در حوالی ۲۹۵۱ تا ۳۰۳۷ دلار با مقاومت روبه‌روست و در این محدوده، ۱.۰۶ میلیون آدرس بیش از ۴۸۵ هزار واحد از این ارز دیجیتال را خریداری کرده‌اند. مقاومت‌های بعدی نیز در نمودار مشخص شده است.

وضعیت هولدرهای اتریوم - منبع: intotheblock
وضعیت هولدرهای اتریوم – منبع: intotheblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا