مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ اتریوم ۲.۰ چیست و چه انتظاری از آن باید داشت؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در این سری ویدیوهایی که با نام “انتهای لانه خرگوش” معروف است، آنتونی سعی دارد سوال‌های مهمی که کاربران هنوز از او نپرسیده‌اند را جواب دهد. در این ویدیو او درباره این سوال که، اتریوم ۲.۰ چیست و چه انتظاری باید از آن داشت، توضیح می‌دهد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، در این ویدیو سعی دارد اطلاعاتی درباره چگونگی اجرای اتریوم ۲.۰، زمان اجرای آن و توضیح مختصری از تغییراتی که در این آپدیت قرار است انجام شود، به کاربران انتقال دهد.

اتریوم ۲.۰ چیست؟

آنتونی در جواب به این سوال به سادگی اتریوم ۲.۰ را یک طراحی جدید از اتریوم دانست که قرار است طی یک و حداکثر دو سال آینده اجرا شود. اصلی‌ترین دلیل این تغییر را می‌توان تبدیل سیستم گواه اثبات کار (Pow) به گواه اثبات سهام (Pos) در اتریوم دانست.

دیگر تغییری که در این بروزرسانی انجام می‌شود این است که به جای اینکه سیستم بر روی یک زنجیره باشد قرار است برروی یک زنجیره خرد شده و متشکل از ۶۴ زنجبره موازی باشد که اینکار مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم را نیز به میزان زیادی حل خواهد کرد. و قرار است در آینده زنجیره کنونی اتریوم بر روی یکی از این ۶۴ زنجیره قرار بگیرد. و قرار است این ۶۴ زنجیره به صورت هماهنگ با همدیگر یک زنجیره را به نام زنجیره Beacon تشکیل می‌دهند.

کاربرد زنجیره Beacon در اتریوم ۲.۰

آنتونی درباره این زنجیره به این شکل پاسخ می دهد که زنجیره Beacon پایه اصلی سیستم گواه اثبات سهام است. همچنین اعتبار‌سنج‌های این سیستم را ردیابی می‌کند. اعتبارسنج‌ها در واقع کسانی هستند که در حداقل ۳۲ اتر را برای استیکینگ وارد می‌کنند و سپس بلاک‌ها را اعتبارسنجی می‌کنند. که اگر این کار را بدرستی انجام بدهند پاداش دریافت می‌کنند و در صورتی که بلاک نادرستی را تایید کنند جریمه‌های سنگینی را متحمل می‌شوند.

این زنجیره در ۴ آگوست را‌ه‌اندازی شده و هم اکنون به عنوان تست نت فعالیت می‌کند. که این مرحله فاز صفر این بروزرسانی است و به مدت حداکثر دو سال ادامه خواهد داشت. بعد از این مرحله فاز اول این پروژه اجرا می‌شود که تغییر سیستم گواه اثبات کار (Pow) به گواه اثبات سهام (Pos) است. و در نهایت فاز ۱.۵ این پروژه اجرا خواهد شد که انتقال کامل زنجیره اتریوم ۱ به اتریوم ۲.۰ است. که این مهاجرت بین زنجیره‌ها بدون نیاز به هیچگونه تغییری از سمت کاربران انجام خواهد گرفت و تمامی دارایی‌ها، قراردادهای هوشمند و هرچه آنچه که در زنجیره اتریوم ۱ بوده است به زنجبره اتریوم ۲.۰ وارد خواهد شد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا