اخبار آلتکوین

همه چیز درباره راگ پول ۱۶ میلیون دلاری PEPE؛ بررسی سقوط ۱۸٪ پپه در هفته گذشته

در آخر هفته گذشته به صورت اسرارآمیزی ۱۶ میلیون دلار توکن PEPE از کیف پول چندامضایی آن برداشته شد و هم‌اکنون انگشت اتهام به سمت سه عضو سابق تیم توسعه‌دهنده آن نشانه رفته است. قیمت PEPE در هفت روز گذشته بیشتر از ۱۸٪ سقوط کرده است و توسعه‌دهندگان آن هنوز به نتیجه مشخصی درباره سرنوشت این رمزارز نرسیده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین‌تلگراف، در ۲۴ آگوست (۲ شهریور) اعضای جامعه کریپتو متوجه شدند ۱۶ میلیون دلار پپه از کیف پول چندامضایی توسعه‌دهندگان آن خارج شده و به چندین صرافی ارسال شده است. این اتفاق باعث شد قیمت پپه ۱۵٪ سقوط کند و سرمایه‌گذاران از راگ پول احتمالی آن بترسند. پلتفرم «ASXN» در همان روز اعلام کرد:

۱ ساعت پیش کیف پول چند امضایی پپه، تعداد امضاهای مورد نیاز خود برای اجرای تراکنش‌ها را از ۵:۸ به ۲:۸ تغییر داد. قبل از این اتفاق ۱۵.۶ میلیون دلار پپه به صرافی‌ها منتقل شده بود.

توییت ASXN
توییت ASXN – منبع: توییتر

سپس یکی از بنیان‌گذاران ناشناس پپه در ۲۵ آگوست (۳ شهریور) جزئیات مربوط به این واقعه را اعلام کرد. طبق بیانیه او، سه عضو تیم توسعه‌دهنده پپه به طور ناگهانی وجوه مذکور را از کیف پول چندامضایی آن‌ها دزدیده‌ و سپس پروژه را به طور کامل رها کرده‌اند و کنترل کامل آن را به اعضای باقی‌مانده واگذار نموده‌اند. در بیانیه مذکور گفته شده است:

کیف پول چندامضایی مذکور به گونه‌ای تنظیم شده بود که برای تایید هر تراکنش به امضای ۳ عضو از ۴ عضو تیم نیاز داشت. دیروز ۳ عضو سابق تیم، بدون اینکه به من بگویند وارد کیف پول شدند و ۱۶ تریلیون توکن پپه (۶۰٪ از ۲۶ تریلیون توکن) را دزدیدند و آن‌ها را برای فروش به صرافی‌ها ارسال کردند.

وی ادامه داد:

آن‌ها سپس خود را از این کیف پول چندامضایی حذف کردند تا هرگونه ارتباطی با پپه را از بین ببرند. این افراد تمام حساب‌های کاربریشان در شبکه‌های اجتماعی را هم حذف کرده‌اند. حالا فقط یک پیام برایم باقی مانده است که می‌گوید: کیف پول چندامضایی به‌روزرسانی شده است؛ شما اکنون کنترل کامل را در اختیار دارید.

این توسعه‌دهنده در ۲۶ آگوست (۴ شهریور) هم اعلام کرد:

اطلاعیه‌ای خطاب به جامعه PEPE:
دیروز در ۲۴ آگوست ۲۰۲۳ (۲ شهریور) یک سری تراکنش‌های غیرمنتظره از کیف پول چندامضایی پپه انجام شد. ۱۶ تریلیون توکن PEPE (به ارزش تقریبی ۱۵ میلیون دلار) هم به صرافی‌های مختلف (از جمله بایننس، اوکی‌اکس، کوکوین و بای بیت) منتقل شده است و تعداد امضاکنندگان مورد نیاز به ۲/۸ کاهش یافت.

توییت پپه
توییت توسعه‌دهنده پپه – منبع: توییتر

این فرد ادعا کرده است که حساب کاربری پپه در توییتر و ۱۰ تریلیون PEPE موجود در کیف پول مذکور اکنون امن هستند و همه آن‌ها قرار است به کیف پول جدیدی منتقل شوند. او تاکید کرده است که این توکن‌ها تا وقتی که استفاده یا سوزانده شوند، در همان کیف پول باقی می‌مانند.

او علاوه بر این گفته است کار با اعضای سابق پپه از زمان راه‌اندازی این توکن در ماه آوریل (فروردین) دشوار بوده و آن‌ها اجازه نمی‌دادند که پروژه پپه به سمت اهداف خود حرکت کند. با این وجود اعضای باقی‌مانده تیم PEPE ادعا کرده‌اند که با رفتن سه عضور مذکور، آن‌ها کاری را انجام خواهند داد که به نفع جامعه این میم کوین است. توسعه‌دهنده مذکور هم در این باره گفته است:

متاسفانه PEPE از زمان راه‌اندازی خود با درگیری‌های داخلی زیادی مواجه شده است؛ زیرا بخشی از تیم آن بازیگران بدی بودند که با غرور و طمع عمل می‌کردند. من همچنان اتفاقاتی را که رخ ‌داده است پردازش می‌کنم و مشتاقانه منتظر آینده‌ای برای PEPE هستم که در آن بتوانم با در نظر داشتن صلاح این توکن و اعضای جامعه آن به کار خودم ادامه دهم و سهل‌انگاری اعضا یا موقعیت‌های این چنینی مانعم نشوند.

او خاطرنشان کرد:

گروه تلگرامی PEPE در حال حاضر تعطیل شده، حساب کاربری قدیمی مالک آن هم هک شده و کنترل این گروه هم از دسترس خارج شده است. در تلاشیم تا مجددا کنترل آن را به دست آوریم یا یک کانال جدید راه‌اندازی کنیم. تمام اطلاعیه‌های رسمی PEPE از طریق حساب کاربری آن در توییتر با آی‌دی «pepecoineth» منتشر خواهند شد.

توییت توسعه‌دهنده PEPE – منبع: توییتر

واکنش‌ اعضای جامعه پپه نسبت به این اخبار تقریبا متفاوت بود.

برخی از این افراد از توسعه‌دهندگان فعلی حمایت کردند و نسبت به این اطلاعیه خوش‌بین بودند، اما برخی دیگر صحت این ادعاها را زیر سوال بردند.

پاسخ‌ها به توییت اطلاعیه پپه کوین
پاسخ‌ها به توییت اطلاعیه پپه کوین- منبع: توییتر

گفتنی است قیمت PEPE در ۷ روز گذشته حدود ۱۸٪ کاهش یافته و به محدوده ۰.۰۰۰۰۰۰۹۰ دلار رسیده است. ارزش بازار PEPE هم در حال حاضر به ۳۵۳ میلیون دلار می‌رسد و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن با ۲۸٪ ریزش به محدوده ۲۰۷ میلیون دلار نزدیک شده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا