دولت هند به دنبال ممنوعیت دوباره رمز ارزها است

پنج ماه قبل، دادگاه‌های کشور هند ممنوعیت‌های اعمال شده بر روی رمز ارز ها را برداشتند، اما اکنون یکی از مقامات گفته است که دولت در حال بررسی قانون ممنوعیت جدیدی در خصوص رمز ارزها است.

یکی از مقامات دولت هند مدعی شده است که دو وزارتخانه و بانک رزرو هند (بانک مرکزی هند) به شدت بر روی ایجاد چارچوب قانونی و حقوقی برای ممنوعیت رمز ارزها در این کشور کار می‌کنند.

طبق گزارش وبسایت خبری Moneycontrol در تاریخ ۴ آگوست، مسئولان و مقامات هند در حال آماده‌سازی شرایط برای تصویب قانون ممنوعیت معاملات رمز ارزها هستند.

این وبسایت به نقل از یکی از مقامات ناشناس بیان کرده است که مشورت‌هایی بین وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات، وزارت دادگستری و بانک رزرو هند (RBI) در خصوص ایجاد این چارچوب قانونی آغاز شده است.

این فرد گفت:

امیدواریم که پس از ادامه یافتن جلسات پارلمان، این قانون تصویب شود. انتظار می‌رود که پارلمان در اواخر ماه آگوست یا اوایل ماه سپتامبر در خصوص این موضوع تصمیم‌گیری کند.

این مقام ناشناس گفت که دولت به جای سایر روش‌ها نظیر اعمال ممنوعیت از جانب RBI برای انجام معاملات بانک‌ها با شرکت‌های رمز ارز، در صدد ممنوعیت رمز ارز ها از طریق تغییر قانون است، زیرا تاثیرگذارتر خواهد بود.

قوانین موجود در خصوص رمز ارزها

در ماه مارس، دیوان عالی هند ممنوعیت کلی در خصوص معاملات بانک‌ها با کسب و کارهای رمز ارز ها که توسط RBI اعمال شده بود را برداشت. لغو این ممنوعیت منجر به ایجاد صرافی‌های بسیاری زیادی در این کشور شد.

هرچند، مقامات دولتی این ایده را دنبال کرده‌اند که قانون جدیدی تصویب کنند تا معاملات رمز ارز ها در هند را امکان‌پذیر نسازد.

آشیش سینگال (Ashish Singhal) موسس و مدیرعامل صرافی رمز ارز CoinSwitch گفت احتمال آنکه دولت یک ممنوعیت کلی در خصوص رمز ارز ها اعمال کند کمتر از سال ۲۰۱۹ است. وی گفت پذیرش رمز ارز ها در کشور هند در حال تغییر است و این نکته خوبی است.

عملکرد رمز ارزها در دوران قرنطینه

اگرچه بسیاری از بخش‌های کشور هند هنوز با محدودیت‌های رفت و آمد ناشی از شیوع ویروس کرونا مواجه است، اما صرافی رمز ارزها در این کشور رشد چشمگیری را گزارش داده اند، به طوری که بعضی از سرمایه‌گذاران از دارایی‌های سنتی به رمز ارزها انتقال یافته اند.

کوین تلگراف در ماه می گزارش داد که صرافی CojnDCX پس از لغو ممنوعیت RBI شاهد ثبت نام ۱۰ برابری کاربران جدید بوده است. پلتفرم معاملاتی WazirX نیز رشد ماهانه بیش از ۸۰ درصدی را در ماه مارس و آوریل ثبت کرده است. صرافی رمز ارز آمریکایی کوین‌بیس به بازار کشور هند وارد شده است و از ماه آوریل، تبدیل رمز ارز به رمز ارز و خدمات معاملاتی را به کاربران کشور هند ارائه می‌دهد.

وبسایت خبری Moneycontrol گفته است که هر هفته میلیون‌ها دلار در کسب و کار رمز ارزها معامله می‌شود و قرنطینه نیز حجم معاملات را افزایش داده است.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر