اخبار بیت کویناخبار عمومی

غیررسمی: اینستاگرام محتوای مرتبط با بیت کوین را حذف می‌کند

بر اساس گزارشات مختلف، ظاهرا شرکت متا پست‌های مرتبط با بیت کوین را در شبکه اجتماعی اینستاگرام ممنوع کرده است به طوری که تعداد زیادی از پست‌های مرتبط با بزرگترین ارز دیجیتال بازار بدون دلیل پاک شده‌اند.

به نقل از کریپتوتیکر، اینستاگرام یکی از تاثیرگذارترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است و کاربران بسیار زیادی دارد؛ اما اقدامات اخیر شرکت متا علیه پست‌های مرتبط با بیت کوین ابهامات زیادی در میان جامعه رمزارزها ایجاد کرده است.

هنوز شرکت متا واکنش خاصی به حذف پست‌های مرتبط با بیت کوین نشان نداده است. با این حال، کاربران پس از حذف پست‌هایشان با این پیام مواجه می‌شوند:

ما برای محافظت از جامعه خود برخی از فعالیت‌های خاص را محدود می‌کنیم.

بازار ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر توجه زیادی به خود جلب کرده است و شبکه‌های اجتماعی نیز نقش اساسی در این زمینه ایفا کرده‌اند. افراد مطرح در فضای رمزارزها نیز معمولا در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله اکس (توییتر سابق) و اینستاگرام مطالب مرتبط با بازار کریپتو را به اشتراک می‌گذارند.

در حالی که هنوز متا دلیل سیاست‌های اخیر خود را اعلام نکرده است، دلایل زیر را می‌توان به این اقدامات نسبت داد:

  • مبارزه با اطلاعات نادرست: با توجه به گسترده بودن دنیای کریپتو، اطلاعات نادرست به سادگی در این فضا پخش می‌شود. محدود کردن پست‌های مرتبط با بیت کوین ممکن است استراتژی اینستاگرام برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست باشد.
  • فشار قانون‌گذاران: قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال هنوز به طور کامل انجام نشده و به طور مداوم در حال تغییر است. اینستاگرام احتمالا تصمیم گرفته است با این محدودیت، از نقض احتمالی قانون در آینده جلوگیری کند. علاوه بر این، چند وقت پیش نیز سازمان مصرف‌کننده اروپا (BEUC) از شبکه‌های اجتماعی به منظور فراهم کردن بستری برای تبلیغات گمراه‌کننده ارزهای دیجیتال شکایت کرد.
  • محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری‌ها: با توجه به کلاهبرداری‌های بسیار زیاد در فضای کریپتو، اقدامات جدید اینستاگرام ممکن است در جهت حفاظت از کاربران در برابر کلاهبرداران صورت گرفته باشد.

باید منتظر باشیم تا ببینیم که در آینده متا اطلاعیه‌ای در خصوص حذف محتواهای مرتبط با بیت کوین منتشر می‌کند یا حذف پست‌های گفته شده تصادفا مرتبط با این موضوع بوده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا