اخبار خارجی

هر هفته ۵۷.۸ میلیون دلار سرمایه سازمانی وارد بیت کوین می شود!

قیمت بیت کوین طی چند ماه گذشته ثابت بوده است، اما این موضوع مانع از سرمایه گذاری سازمان ها در این ارز دیجیتال نشده است.

طبق گزارش اخیر گری اسکیل (Grayscale)، این شرکت شاهد ورود سرمایه سازمانی چشمگیر به BTC Trust بوده است، به طوری که میانگین در هر هفته ۴۳.۸ میلیون دلار در نیمه اول ۲۰۲۰ سرمایه وارد بیت کوین شده است.

نکته جالب این است که اکثر این سرمایه گذاری ها در سه ماهه دوم انجام شده است، در حالی که افزایش قیمت چشمگیر بیت کو‌ین در چند ماه ابتدایی سال صورت گرفته است.

این موضوع نشان می‌دهد چاپ پول جهانی و سیاست های اقتصادی ضعیف و ناکارآمد باعث می‌شود که سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری های جایگزین نظیر بیت کو‌ین بروند.

افزایش حضور سازمان ها در بازار ارزهای دیجیتال

پاول تودور جونز سرمایه گذار افسانه ای اوایل سال با اعلام این که درصد قابل توجهی از ثروت خود را به سرمایه گذاری در بیت کو‌ین اختصاص دادن است به سرخط خبرها تبدیل شد. وی توضیح داد که معتقد است بیت کو‌ین بیشترین منفعت را از تورم جهانی خواهد برد.

جونز حتی گفت که بیت کو‌ین برای او یادآور طلا در دهه ۱۹۷۰ میلادی است.

جونز تنها سرمایه گذار برجسته ای نیست که ارزهای دیجیتال را به پورتفولیوی سرمایه گذاری خود اضافه کرده است.

طبق اطلاعات سه ماهه دوم و گزارش ۶ ماهه گری اسکیل، محصول BTC Trust این شرکت شاهد ورود سرمایه چشمگیری بوده است.

در نیمه اول سال جاری، سازمان ها مجموعا ۱.۴ میلیارد دلار در تمام محصولات این شرکت سرمایه گذاری کرده اند که به طور میانگین ۴۳.۸ میلیون دلار در هر هفته می‌شود.

سرمایه گذاری های هفتگی در سه ماهه دوم سال افزایش یافته است و به طور میانگین به ۵۷.۸ میلیون دلار رسیده است.

این افزایش چشمگیر در حالی صورت گرفته است که قیمت بیت کوین نوسان نداشته است. این موضوع گویای آن است که سرمایه گذاران در حال حاضر به دنبال دارایی های مطمئن هستند. دلیل اصلی این امر، تورم قریب الوقوع ارزهای سنتی است.

عبور مقدار سرمایه گذاری ها در BTC Trust از نرخ استخراج بیت کوین

گری اسکیل در گزارش خود هم چنین خاطرنشان کرد که مقدار بیت کوین خریداری شده از طریق محصولات آنها از نرخ استخراج این ارز دیجیتال پیشی گرفته است.

در این گزارش آمده است:

پس از هاوینگ بیت کوین در ماه می، ورود سرمایه به بیت کوین تراست از تعداد بیت کوین های تازه استخراج شده پیشی گرفته است.

این موضوع، فشار عرضه بیت کوین را کاهش داده است و نشانه کاملا مثبتی در چشم انداز کلان است.

در این گزارش آمده است:

با وجود ورود سرمایه های بسیار زیاد به بیت کوین تراست نسبت به بیت کوین های تازه استخراج شده، کاهش چشمگیری در فشار عرضه وجود دارد. این موضوع می‌تواند نشانه مثبتی برای افزایش قیمت بیت کوین باشد.

سرمایه گذاران به اتریوم نیز سرمایه وارد کرده اند، هرچند میانگین سرمایه گذاری های هفتگی بسیار کمتر از بیت کو‌ین است و به طور میانگین ۹.۴ میلیون دلار در هر هفته در نیمه اول سال بوده است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا