اخبار خارجی

آیوتا فاز اول به‌روزرسانی شبکه اصلی خود را اجرا کرد

آیوتا امروز فاز اول به‌روزرسانی (IOTA) آیوتا ۱.۵ برای شبکه اصلی را معرفی کرد. این به‌روزرسانی به اسم کریسالیس (Chrysalis) با خود چندین بهبود به همراه دارد.

آیوتا عرضه فاز اول به‌روزرسانی آیوتا ۱.۵ برای شبکه اصلی خود را معرفی کرد. آیو‌تا به قول خود عمل کرد و سرانجام قدم قابل‌توجهی در مسیر دستیابی به اهداف نقشه راه و فرصت‌های ممتاز برای جامعه خود برداشت.

این پروژه قبلا نیز استراتژی عرضه به‌روزرسانی را منتشر کرده بود که این اقدام در دو فاز انجام خواهد شد. پس از تحقیقات انجام شده و بررسی‌ بهترین اقدام برای ورود ویژگی‌های جدید به کریسالیس، امروز شروع فاز اول بوده است.

بهبود و ارتقای آیوتا

طبق گفته دومینیک شاینر (Dominik Scheiner) موسس آیوتا و بنیاد آیو‌تا، تمام اعتبار و تلاش‌های انجام شده متعلق به تیم توسعه‌دهنده و جامعه آیو‌تا است. به نظر او، فاز دوم ویژگی‌های بهبودیافته بیشتری نسبت به فاز اول ارائه خواهد داد.

در حال حاضر، آیو‌تا یکی از سریعترین شبکه‌های کنونی در نظر گرفته می‌شود که زمان تایید آن ۱۰ ثانیه است. این زمان تایید نسبت به زمان تایید قبلی که ۸۰ ثانیه بود یک بهبود چشمگیر به حساب می‌آید.

سایر ویژگی‌ها

کاربران چه انتظاری از این به‌روزرسانی می‌توانند داشته باشند؟ آیوتا ۱.۵ بیش از ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را ارائه می‌دهد. گفتنی است نسخه قبلی تا ۴۰ تراکنش در ثانیه را امکان‌پذیر می‌ساخت.

به‌روزرسانی نود هورنت (Hornet)، الگوریتم انتخاب نقطه عطف، برنامه پرچم سفید یا نشان گذاری مثبت و بهبود انتخاب انعام باعث می‌شود که شبکه اصلی کریسالیس بتواند به ۱۵۰۰ تراکنش در ثانیه دست یابد.

فاز ۱ کریسالیس بسیار ایمن‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. رویکرد پرچم سفید به شبکه کمک می‌کند تا مسائلی نظیر اسپم‌هایی که سرعت تراکنش‌ها را کاهش می‌دهد از بین ببرند.

به علاوه، این شبکه پشتیبانی بیشتری از تمام الگوریتم‌های انعام دارد. آیو‌تا انتظار دارد که این شبکه بتواند تغییرات آتی ای ویژگی و به‌روزرسانی‌های الگوریتم مورد نظر را اجرا کند.

در آخر، اجرای نودها ساده شده و به صورت فرآیند فرمان ۴ مرحله‌ای در APT درآمده است. آیوتا به کاربران، پردازش روان با استفاده از سخت‌افزار مناسب را اطمینان می‌دهد. این ویژگی به ثبات و ظرفیت‌ تراکنش حال حاضر افزوده خواهد شد.

آینده بلاک چین آیوتا

دارندگان کیف پول رایانه‌ای ترینیتی (Trinity) و اجراکنندگان نود باید برنامه‌های خود را به روزرسانی کنند تا با این آپدیت همراه شوند.

فاز دوم که توسعه آن ماه‌ها قبل آغاز شده است در اواخر سال جاری فعال خواهد شد. هدف کلی به‌روزرسانی کریسالیس، ایجاد اکوسیستم بهتر برای انتقال آسان‌تر به فاز کوردیساید (Coordicide) است.

آیوتا امیدوار است قبل از عرضه کوردیساید بتواند با افزودن ویژگی‌های جدید در فاز اول برای استفاده شرکتی آماده شود.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا