اخبار خارجی

نکسون غول بازی‌های رایانه‌ای ژاپن ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

نکسون سازنده بازی‌های آنلاین و دنیای مجازی ۱۷۱۷ بیت کوین را با قیمت ۵۸،۲۲۶ دلار خریداری کرده است. شرکت Nexon بر این باور است که ارزهای دیجیتال در بلند مدت، ثبات و نقدینگی را به ارمغان می‌آورند.

شرکت نکسون در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ۱۰۰ میلیون دلار (۱۱.۱ میلیارد ین) بیت کوین را در قیمت تقریبی ۵۸،۲۲۶ دلار خریداری کرده است. Nexon عنوان کرده است که این مبلغ کمتر از ۲٪ از نقدینگی این شرکت را تشکیل می‌دهد. آون ماهونی مدیر عامل شرکت نکسون عنوان داشت:

خرید بیت کوین به معنای استراتژی منظم ما برای محافظت از سهام‌داران و حفظ قدرت خرید دارایی‌های نقد ما است. در شرایط اقتصادی کنونی، معتقدیم که بیت کوین در بلند مدت ثبات و نقدینگی لازم را عرضه می‌کند. در عین حال ارزش نقدینگی ما برای سرمایه‌گذاری‌های آینده حفظ خواهد شد.

او در ادامه گفت:

بیت کوین نوعی پول است که احتمالا ارزش خود را حفظ خواهد کرد؛ حتی اگر در حال حاضر به صورت گسترده اینگونه شناخته شده نباشد.

کیتلین لانگ، فعال و مشاور در زمینه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین با انتشار توییت زیر این خبر را به مدیر عامل شرکت نکسون تبریک گفت.

شرکت ژاپنی نکسون بیت کوین خریده است

شرکت نکسون پس از خرید شرکت‌های بزرگی مانند مایکرواستراتژی در آگوست ۲۰۲۰ و شرکت اسکوئر در اکتبر، اقدام به خرید ارز دیجیتال بیت کوین کرده است.

بر اساس اطلاعات BitcoinTreasuries، تاکنون ۳۵ شرکت، بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرده‌اند.

شرکت نکسون که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده است، در زمینه تولید بازی‌های رایانه‌ای آنلاین و دنیاهای مجازی فعالیت می‌کند. سهام این شرکت در سال ۲۰۱۱ در بورس ژاپن به صورت عمومی عرضه شد و در حال حاضر بیش از ۵۰ بازی آنلاین را تولید کرده است.


اولین آزمایش ارز دیجیتال ژاپن (CBDC) آغاز می‌شود


نکسون اولین شرکت ژاپنی نیست که در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند. دولت ژاپن در سال ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که طی آن ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته می‌شوند.

در همان سال، شرکت SBI شرکت خدمات مالی برتر این کشور، برنامه‌هایی برای راه‌اندازی صرافی ارزهای مجازی با پشتوانه بانکی ارائه کرد. بعد از آن در ریپل و پلتفرم معاملاتی bitFlyer سرمایه‌گذاری کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا