اخبار بلاکچین

جی‌پی‌مورگان در حال بررسی یک سیستم پرداخت و تسویه حساب مبتنی بر بلاکچین است

به گزارش بلومبرگ، بانک جی پی مورگان (JPMorgan) در حال آزمایش یک توکن سپرده مبتنی بر بلاکچین برای تسریع سرعت تراکنش‌ها و کاهش هزینه است.

به نقل از دبلاک و بر اساس مقاله بلومبرگ، غول بانکی JPMorgan Chase & Co در حال بررسی یک سیستم پرداخت دیجیتال و تسویه حساب مبتنی بر بلاکچین است.

بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد جی پی مورگان بسیاری از زیرساخت‌های این پروژه را توسعه داده است که به یک توکن سپرده دیجیتالی نیاز دارد، اما نمی‌تواند این سیستم را پیش از دریافت مجوز از سوی قانون‌گذاران ایالات متحده عرضه کند. پس از اخذ تاییدیه، این شرکت می‌تواند در عرض یک سال این پروژه را برای مشتریان شرکتی راه‌اندازی کند.

این سیستم پیشنهادی برای پرداخت و تسویه توکن دیجیتال می‌تواند سرعت تراکنش را افزایش داده و در عین حال هزینه‌ها را کاهش دهد؛ ضمن اینکه این توکن یک نسخه دیجیتالی از سپرده‌های مشتریان را نشان می‌دهد. از این توکن می‌توان برای ارسال وجوه به کاربران یک بانک دیگر یا تسویه اوراق بهادار توکنایز شده استفاده کرد.

آزمایشات گذشته جی پی مورگان در زمینه بلاکچین

سال گذشته، این بانک ایالات متحده با مقامات امور مالی در کشور سنگاپور برای آزمایش سیستم پرداخت توکن سپرده همکاری کرده است.

عمر فاروق (Umar Farooq)، مدیرعامل انیکس (Onyx) بازوی وب ۳.۰ جی پی مورگان در بیانیه‌ای در سال ۲۰۲۲ گفت:

جی پی مورگان به توسعه راه حل‌های مبتنی بر بلاکچین برای خدمات مالی ادامه می‌دهد و از نظر این بانک، سپرده‌های قابل دسترسی در بلاکچین عمومی گام بعدی در تکامل پول دیجیتالی شده در بانک‌ها هستند.

همان طور که پیش از این گزارش کردیم، این شرکت ارز دیجیتال خود را به نام جی پی مورگان کوین (JPMorgan Coin) در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا