اخبار خارجی

تاریخ عرضه شبکه اصلی ترون ۴.۰ مشخص شد!

سرانجام انتظار برای اعلام تاریخ عرضه ترون ۴.۰ به پایان رسید و جاستین سان بیان کرد که به روزرسانی شبکه اصلی در تاریخ ۷ جولای (۱۷ تیر ماه) عرضه خواهد شد. جاستین سان این خبر را از طریق توییتر بیان کرد. توییت جاستین سان در خصوص تاریخ عرضه ترون ۴.۰ به شرح زیر است:

پروتکل حریم خصوصی قرارداد هوشمند TRONZ پس از تقریبا یک سال توسعه، سرانجام به عنوان بخش جداناپذیری از پروتکل ترون ۴.۰ در تاریخ ۷ جولای عرضه خواهد شد. عرضه آن، لحظه سرنوشت سازی در تاریخ و تکامل بلاک چین ترون خواهد بود.

۴ ویژگی مهم ترون ۴.۰

جاستین سان موسس و مدیرعامل ترو‌ن به توضیح ۴ ویژگی مهم و کلیدی به روزرسانی به شدت مورد انتظار ترو‌ن ۴.۰ پرداخته است. این ۴ ویژگی عبارتند از:

۱- پروتکل حریم خصوصی قرارداد هوشمند TRONZ: اولین پروتکل حریم خصوصی قرارداد هوشمند که توسط ماشین مجازی پشتیبانی می‌شود.

۲- مکانیزم اجماع دو لایه TPOS که مزایای DPoS و PBFT را ترکیب می‌کند و در نتیجه زمان تایید بلاک را از ۵۷ ثانیه به ۳ ثانیه کاهش می‌دهد.

۳- پروتکل بین زنجیره ای جدید TICP که اکوسیستم ترو‌ن را به دوران بین زنجیره ای سوق می‌دهد.

۴- راهکار بلاک چین مالی شرکتی و سازمانی برای اجرای برنامه های شخصی سازی شده مبتنی بر بلاک چین.

توکن TRX خصوصی یا ناشناس نخواهد شد

ترون ۴.۰ اولین پلتفرم بلاک چین برای میزبانی از پروتکل حریم خصوصی قرارداد هوشمند خواهد بود. این قرارداد هوشمند به صورت متن باز خواهد بود و در دسترس تمام توسعه دهندگان حاضر در اکوسیستم ترو‌ن می‌باشد.

هرچند تراکنش های TRX به هیچ وجه خصوصی یا ناشناس نخواهند شد. تیم بنیاد TRONZ که برای ارائه این پروتکل قرارداد هوشمند سخت تلاش کرده اند، توضیح داده است که پیروی از قوانین و سیاست های بین المللی، دلیل اصلی این موضوع است که حریم خصوصی یکی از ویژگی های ثابت این پروتکل می‌باشد.

این پروتکل اولین بلاک چین بر بستر قرارداد هوشمند است که zk-SNARK پیاده سازی می‌کند.

ترو‌ن دائما بر روی توسعه یک زنجیره عمومی ایمن مطابق با قوانین و سیاست های بین المللی کار کرده است.

بنابراین، به روزرسانی ترون ۴.۰ به هیچ وجه TRX را ناشناس نمی‌کند و به آن، ویژگی های حریم خصوصی اضافه نمی‌کند. این پروتکل به طور کامل از تمام توکن های مبتنی بر استاندارد ERC-20 در شبکه ترو‌ن پشتیبانی می‌کند.

توسعه دهندگان با پیاده سازی این قرارداد هوشمند به سادگی می‌توانند از ویژگی تراکنش محافظت شده بهره مند شوند.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا