تحلیل تکنیکال

تحلیلگر مطرح: رفتار بیت کوین مشابه سال 2017 است که به 20,000 دلار رسید!!

از سال ۲۰۱۷ که قیمت بیت کوین از ۲۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت، سرمایه گذاران به این موضوع فکر می‌کنند که چه زمانی بیت کوین مجددا به رشد پارابولیک خود دست خواهد یافت. از اینها گذشته، سرمایه گذاران به رشد سریع و سپس روندهای نزولی شدید عادت کرده اند. اما یکی از اندیکاتورهای مهم و کلیدی نشان می‌دهد که روند مشابهی با روندی که قیمت بیت کوین را به ۲۰,۰۰۰ دلار رساند بار دیگر ظاهر شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

افزایش قیمت ۲۷۰۰ درصدی بیت کوین طی ۱۸ ماه

علیرغم هاوینگ بیت کوین طی ۲۵ روز آینده، می‌توان گفت اکنون نیز هزینه تولید این ارز دیجیتال بیشتر از قیمت آن است. آخرین بار که چنین روندی رخ داد در سال ۲۰۱۶ بود که قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ کمتر از هزینه تولید آن بود و سپس با روند صعودی ۲۷۰۰ درصدی مواجه شد و طی ۱۸ ماه به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار رسید.این نکته قابل ذکر است که این اندیکاتور تنها سیگنالی‌ نیست که بیانگر روند رشد سریع دیگری برای بیت کوین می‌باشد.

یکی از معامله کنندگان با اسم مستعار Theta Seek بیان کرده است که طی تحلیل های وی و با استفاده از اطلاعات چینالیسیس، به این نکته پی برده است که ماینرهای بیت کوین در ۶ ماه گذشته به طور پنهانی در حال انباشت بیت کوین بوده اند.

او پیش بینی کرده است که این روند ادامه یابد و گفته است که ماینرها تا بعد از هاوینگ به این اقدام ادامه می‌دهند. این موضوع می‌تواند باعث افزایش سریع قیمت و عبور از رکورد ۲۰,۰۰۰ دلار شود.

تایید روند صعودی توسط مدل کلیدی

نکته عجیب این است که طبق مدل محبوب قیمت بیت کوین، افزایش قیمت ۲۷۰۰ درصدی بار دیگر می‌تواند رخ دهد. مدل مورد نظر همان مدل انباشت به جریان است. یک مدل اقتصادسنجی (econometric) که بیان می‌کند ارزش بیت کوین اساسا بر اساس سطح کمیاب بودن آن تعیین می‌شود و رابطه معکوسی با نرخ تورم این ارز دیجیتال دارد. این مدل پیش بینی می‌کند که قیمت بیت کوین پس از هاوینگ به ۵۵،۰۰۰ الی ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

طبق سخنان PlanB خالق این مدل، بیت کوین نشان داده است که در بازارهای صعودی با افزایش قیمت های زیادی مواجه می‌شود و این موضوع بار دیگر می‌تواند رخ دهد. نکته قابل ذکر این است که در چند روز گذشته، چندین نفر اعتبار این مدل را زیر سوال برده اند.

هیوگو انگوین (Hugo Nguyen) یکی از نویسندگان عرصه ارز دیجیتال اخیرا بیان کرده است که به نظر او، این مدل بر اساس ۲ مقطع اطلاعاتی کم ارزش که دو هاوینگ گذشته است، پیش بینی های خود را انجام داده است و خطاهای زیادی در این مدل وجود دارد.

وی افزود هرکسی که از مدل بی ارزش انباشت به جریان استفاده می‌کند و جریان را عددی به غیر از صفر در نظر می‌گیرد یک احمق است. وی گفت هاوینگ در آینده به یک عامل فراموش شده و عتیقه ای تاریخی تبدیل خواهد شد. وی در توییتر نوشته است:

شاید فراتر از درک من باشد اما این نکته را می‌گویم. کسانی که در صدد افزایش محبوبیت مدل قیمت انباشت به جریان هستند، بیت کوین را بر اساس معیارهای تکنیکال تبلیغ نمی‌کنند بلکه روش تنبلانه و غیرمسئولانه ای برای ایجاد فومو انتخاب کرده اند.

 

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا