اخبار آلتکوین

میکردائو به دنبال افزایش تقاضا برای استیبل کوین DAI؛ سود هولدرهای دای تا ۸٪ افزایش یافت

گردش استیبل کوین دای (DAI) پروتکل میکر (Maker) در سال گذشته یک سوم کاهش یافته است. این پروتکل وام‌دهی برای اجرای نقشه راه خود به نام Endgame نیاز به افزایش پذیرش و گردش استیبل کوین دای دارد. برای این منظور، نرخ سود هولدرهای دای را به طور موقت تا ۸٪ افزایش داده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین دسک، میکردائو (MakerDAO)، یکی از بزرگ‌ترین پروتکل‌های وام‌دهی دیفای (DeFi)، در حال برداشتن گام‌هایی برای افزایش تقاضا برای ۴.۶ میلیارد دلار استیبل کوین دای خود با افزایش سود برای هولدرهای این توکن است.

در یک رای‌گیری حاکمیتی که روز پنجشنبه (۵ مرداد) به پایان رسید، جامعه این پروتکل از ارائه طرحی که در اصطلاح نرخ افزایش یافته پس‌انداز (EDSR) دای نامیده می‌شود حمایت کرد که طی آن به طور موقت نرخ بهره برای هولدرهای DAI تا ۸٪ افزایش می‌یابد.

بر اساس داده‌های وب سایت دای استتز (Dai Stats)، این اقدام در حالی صورت گرفته که گردش استیبل کوین دای از ۶.۹ میلیارد دلار در یک سال یک سوم کاهش یافته است. بازار استیبل کوین‌ها، یک زیرساخت کلیدی و منبع نقدینگی در اکوسیستم کریپتو برای معاملات و تراکنش‌ها است که در حال حاضر در یک روند نزولی قرار دارد و ارزش بازار آن از نزدیک به ۱۶۰ میلیارد دلار در سال گذشته به ۱۲۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.

میکر به طور فزاینده‌ای از استیبل کوین دای با دارایی‌های سودآور مانند اوراق قرضه دولتی به عنوان وثیقه پشتیبانی می‌کند و بخشی از درآمد آن را به کاربران می‌پردازد. این پروتکل ماه گذشته نرخ پس‌انداز دای (DSR) را از ۱٪ به ۳.۴۹٪ رساند تا DAI را در مقایسه با استیبل کوین‌های رقیب (USDC و USDT) که درآمد خود را به دارندگان انتقال نمی‌دهند جذاب‌تر کند. با این حال، سرمایه‌گذاران تنها ۳۰۶ میلیون دلار در DSR سپرده‌گذاری کردند که کمتر از ۷٪ از کل عرضه آن است.

رون کریستنسن (Rune Christensen)، بنیانگذار میکر در یک پست در انجمن حاکمیت این پروژه گفت:

ما هنوز موفق به ایجاد رشد پایدار در تقاضای جدید و جریان‌های سرمایه نشده‌ایم. EDSR با اطمینان از اینکه هولدرهای دای که در پذیرش DSR پیشگام هستند، مقدار منصفانه‌تری از افزایش سود تولید شده توسط پروتکل را دریافت کنند، به رفع این مشکل کمک می‌کند.

وی اشاره کرد EDSR سیستمی برای افزایش موقت DSR است و با افزایش استفاده به مرور زمان کاهش می‌یابد تا زمانی که در نهایت با افزایش استفاده و بهره‌وری از بین می‌رود. EDSR یک مکانیسم موقت و یک‌طرفه است، به این معنی که EDSR تنها می‌تواند در طول زمان کاهش یابد. حتی اگر استفاده از DSR کاهش پیدا کند، EDSR نمی‌تواند دوباره افزایش یابد. نرخ EDSR نیز بر اساس میزان سپرده‌ها در DSR و نرخ پایه پاداش تعیین می‌شود.

در حال حاضر، نرخ DSR در میکردائو ۳.۱۹٪ است و افزایش این نرخ تا ۸٪ نشان‌دهنده یک جهش بیش از ۱۵۰٪ است. پس از اجرایی شدن EDSR، این پروتکل وام دهی دیفای بخش بیشتری از درآمد خود را به سمت هولدرهای DAI هدایت خواهد کرد.

هدف پروتکل میکر از این اقدام افزایش گردش DAI و تشویق کاربران این استیبل کوین به نگه داشتن آن است؛ برای اطمینان از اینکه پایگاه کاربران آن رشد پیدا کند و مسیر برای اجرای نقشه راه میکر (Endgame) هموار شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا