اخبار عمومی

شرکت متا 10 پردیس آموزشی دانشگاه‌های مطرح را در متاورس راه‌اندازی می‌کند

شرکت متا (فیسبوک سابق) به دنبال آن است تا به پذیرش هرچه بیشتر متاورس کمک کند. این شرکت قرار است به ۱۰ دانشگاه‌ مختلف کمک کند تا پردیس آموزشی خود را در فضای متاورس راه‌اندازی کنند. در این راستا متا قرار است با همکاری شرکت Victoryxr، حدود ۱۵۰ میلیون دلار به این کار اختصاص دهد. در این پردیس‌ها قرار است کلیه فعالیت‌های داخل دانشگاه (مانند شرکت در کلاس‌ها، تعامل دانشجویان با هم و با استادها و شرکت در آزمایشگاه‌ها) در فضای متاورس برگزار شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین نیوز، یکی از مهم‌ترین کاربردهای فناوری واقعیت مجازی و متاورس، به آموزش و برگزاری کلاس‌ها مربوط است. در همین راستا، متا، غول رسانه اجتماعی به دنبال آن است تا به ۱۰ دانشگاه کمک کند پردیس آموزشی خود را در متاورس راه‌اندازی کنند.

یکی از این دانشگاه‌ها، دانشگاه آنلاین مریلند (UMGC) است. با راه‌اندازی پردیس آموزشی این دانشگاه در متاورس، ۴۵،۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه می‌توانند در این جهان به صورت آنلاین همدیگر را ملاقات کرده و با هم تعامل داشته باشند.

دنیل مینتز (Daniel Mintz)، رئیس بخش فناوری اطلاعات دانشگاه UMGC در این رابطه اظهار داشت:

ما قبلا پردیس آموزشی نداشتیم و اکنون اولین پردیس خود را خواهیم داشت.

به عنوان بخشی از این طرح، دانشگاه UMGC قرار است پنج دوره آموزشی را در پردیس متاورسی خود ارائه دهد. شایان ذکر است این دوره‌ها، در مقایسه با دوره‌های غیرفراگیر، هزینه اضافی نخواهند داشت. با این حال، با توجه به محدودیت تعداد هدست‌های واقعیت مجازی در دانشگاه آنلاین مریلند، تعداد محدودی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

علاوه بر دانشگاه UMGC، در این طرح دانشگاه‌های دیگری از جمله دانشکده پرستاری دانشگاه کانزاس، دانشگاه ایالتی نیومکزیکو، دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی، دانشگاه A&M فلوریدا، دانشگاه ویرجینیای غربی، کالج اورگان جنوب غربی، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دومینگوئز هیلز و دانشگاه A&M آلاباما شرکت خواهند کرد.

شرکت متا در این طرح چه نقشی خواهد داشت؟

شرکت متا قرار است هدست‌های Meta Quest خود را به این دانشگاه‌ها اهدا کند تا دانشجویان بتوانند در دوره‌های برگزار شده در متاورس، شرکت نمایند. یکی از اهداف پروژه یادگیری فراگیر متا، افزایش دسترسی دانشجویان به فناوری‌های مربوط به متاورس از طریق همکاری با دانشگاه‌ها و سازمان‌هاست. گفتنی است بخشی از سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری شرکت متا برای اهدای هدست‌های واقعیت مجازی با مشارکت با شرکت Victoryxr (طراح پردیس‌های آموزشی در متاورس) استفاده خواهد شد.

متا همچنین به دانشگاه‌ها کمک کرده تا هزینه طراحی و ساخت پردیس آموزشی خود در متاورس را بپردازند. ساخت یک پردیس پنج تا هفت قسمتی، ۵۰،۰۰۰ دلار هزینه خواهد برد.

استیو گرابز (Steve Grubbs)، بنیانگذار شرکت Victoryxr در این رابطه اظهار داشت:

آموزش یکی از کاربردهای هیجان‌انگیز متاورس است و برنامه یادگیری فراگیر متا به سازندگان در سراسر جهان کمک می‌کند تا مهارت‌های مربوط به متاورس را به دست آورند و تجربیات فراگیری را برای دانشجویان فراهم کنند.

تغییر موضع شرکت فیسبوک برای کار کردن بر روی متاورس باعث شد تا این شرکت، ضرر زیادی متحمل شود به طوری که واحد Reality Labs این شرکت در طول سه ماهه دوم سال جاری، حدود ۲.۸ میلیارد دلار ضرر کرده است. این شرکت اخیرا در ماه آگوست (مرداد) اولین دوره فروش اوراق قرضه خود را برگزار کرد و ۱۰ میلیارد دلار اوراق بدهی برای سرمایه‌گذاری در متاورس و محصولات آن را به فروش رساند.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا