اخبار خارجی

صرافی Mt. Gox تا ۸ روز دیگر باید ۱۵۰,۰۰۰ بدهی بیت کوین طلبکاران خود را پرداخت کند

به سرعت به ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰، مهلت نهایی برای ثبت برنامه پرداخت بدهی طلبکاران صرافی Mt. Gox نزدیک می‌شویم. بدین ترتیب، پیش‌بینی‌ها در مورد این موضوع که رسیدن به این تاریخ چه پیامدهایی برای قربانیان هک این صرافی و برای بازار بیت کوین دارد در حال افزایش است.

در سندی که در تاریخ ۳۰ ژوئن منتشر شد، دادگاه توکیو حکمی در خصوص افزایش مدت زمان مهلت ثبت برنامه پرداخت بدهی طلبکاران تا تاریخ ۱۵ اکتبر را صادر کرد.

پس از گذشت چندین سال، ده‌ها مورد شکایت و برنامه عرضه مجدد این صرافی، برنامه پرداخت بدهی قربانیان هک صرافی Mt. Gox مطرح شد و کلید خورد. دادگاه چندین بار مهلت نهایی اجرای این طرح را به تعویق انداخت، اما دیگر تاخیری در کار نیست و در تاریخ موردنظر، طلبکاران از نحوه و زمان پرداخت مطالبات خود باخبر خواهند شد.

تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طلبکار مدعی دریافت بیش از ۱۵۰,۰۰۰ بیت کوین شده‌اند. این موضوع بیانگر آن است که تقریبا ۱۵ درصد تمام سرمایه‌ها طی این هک از دست رفته است. یکی از سرمایه‌گذاران شناخته‌شده ارز دیجیتال به اسم Mr. Whale در توییت اخیر خود به بیان نگرانی‌هایی در خصوص مفاد برگشت سرمایه خود پرداخته است. وی در توییتر نوشت:

در تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ مقرر شده است که تقریبا ۱۵۰,۰۰۰ بیت کوین به مشتریانی که قربانی هک صرافی Mt. Gox در سال ۲۰۱۳ شده‌اند برگردانده خواهد شد. اگرچه این مهلت چندین بار به تعویق افتاده است اما توجه به تاثیر فاجعه‌بار این موضوع بر بازار بسیار مهم است.

صرافی Mt. Gox - بیت کوین

این سرمایه‌گذار با توجه به اینکه پرداخت بزرگی در راه است گفت اگر این ۱۵۰,۰۰۰ بیت کوین در بازار فروخته شود، شاهد کاهش قیمت بسیار شدیدی خواهیم بود و ترس سریعا بازار را فرا خواهد گرفت. با توجه به افزایش قیمت بیت کوین از سال ۲۰۱۴ تاکنون، به محض برگرداندن بیت کوین به طلبکاران، بسیاری از آنها به فروش دارایی خود و کسب سود ۲۶۰۰ درصدی خواهند پرداخت.

توییت Mr. Whale موضوع مهمی را مطرح کرده اما نتیجه مشخصی نگرفته است. بعضی از صاحب‌نظران بیان کرده‌اند که بازگشت سرمایه‌ها در یک مرحله صورت خواهد گرفت و بعضی از افراد دیگر نیز تاخیر دیگری را پیش‌بینی کرده‌اند، در حالی که سایر افراد با اشاره به هزینه‌ای که این طرح دارد به انتقاد از آن پرداخته‌اند.

از لحاظ فشار فروش می‌توان گفت که ۱۵۰,۰۰۰ بیت کوین با توجه به قیمت کنونی آن معادل با ۱.۵ میلیارد دلار می‌شود. در حالی که حجم معاملات از تاریخ ۴ اکتبر تقریبا ۱۷ میلیارد دلار بوده است.

در آخر به نظر می‌رسد که طلبکاران صرافی Mt. Gox انتظار تاخیر بیشتری را دارند. در نامه‌ای که یکی از قربانیان این هک در ردیت منتشر کرد، دادگاه به دلیل شیوع ویروس کرونا، افراد را از حضور در جلسه دادگاهی منع کرده است و به نظر می‌رسد که تاخیر دیگری در راه باشد. نشست بعدی طلبکاران برای تاریخ ۷ اکتبر در دادگاه توکیو برنامه‌ریزی شده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا