اخبار خارجی

سرمایه گذار معروف: سرمایه‌گذاری در بورس خطرناک است، عملکرد بیت کوین بهتر از طلاست

مایکل نوگراتز، مدیر عامل شرکت گلکسی دیجیتال معتقد است که به دلیل نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، ریسک سرمایه‌گذاری در بورس بالاست. او سرمایه‌گذاری در بازار طلا و بیت کوین را مناسب شرایط فعلی می‌داند.

بیت کوین بخرید

این سرمایه‌گذار میلیاردر و مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال، در یک برنامه تلویزیونی نظر خود را درباره بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است. به نظر او عملکرد دلار در چند ماه آتی مثبت نخواهد بود و در چنین شرایطی، به افزایش قیمت طلا و بیت کوین امیدوار است. همچنین او پیش بینی می‌کند که روند صعودی قیمت بیت کوین در مقایسه با طلا، قدرتمندتر باشد:

به نظر من در بازه کوتاه مدت ما شاهد ثبت سقف قیمتی در شاخص نزدک،سهام شرکت اپل و تسلا بودیم. با نزدیک شدن به زمان انتخابات در آمریکا، شاخص نزدک به راحتی پتانسیل ریزش ۱۰ تا ۱۱ درصدی را از این محدوده تا محدوده ۱۰,۰۰۰ واحد خواهد داشت. تنها ۴۰ روز دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده است. به نظر من از امروز تا روز انتخابات شاهد نوسانات بالایی در بازار خواهیم بود و ریسک سرمایه‌گذاری به شدت افزایش خواهد یافت. به همین دلیل من معتقدم که اکنون زمان بسیار خطرناکی برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام است. به نظر من شاهد ریزش شدید قیمت دارایی‌ها خواهیم بود و من خود را برای خرید این دارایی‌ها در قیمت‌های پایین‌تر آماده خواهم کرد. به نظر من فروش دلار و تبدیل دارایی به کالاهای ذخیره ارزش، ادامه خواهد داشت.

سناریوهای محتمل پس از انتخابات امریکا

همواره فرصت خرید و فعالیت در بازار سهام وجود دارد. اما اکنون زمان آن نیست. اگر بایدن پیروز انتخابات آمریکا باشد، مالیات‌ها و خصوصا مالیات بر درآمد را افزایش خواهد داد. این اتفاق خوشایندی برای بازار سهام نیست و تاثیر منفی بر آن خواهد داشت. به نظرم شانس پیروزی بایدن در انتخابات بیشتر است. به همین دلیل من دارایی سهام خود را در بازار به فروش رسانده‌ام و پوزیشن شورت تسلا و اپل را گرفته‌ام.

در مورد بیت کوین وی اظهار داشت که این رمزارز تا حدودی با شاخص نزدک و S&P۵۰۰ همبستگی داشته است؛ اما این همبستگی برای مدت طولانی باقی نخواهد ماند. برای مثال اگر شاخص نزدک ۵ درصد کاهش یابد، قیمت بیت کوین نیز کاهش خواهد یافت. اما به نظر من این همبستگی طولانی نخواهد بود و شاهد شکسته شدن این ارتباط خواهیم بود. در حال حاضر، فروش دلار و خرید طلا و ارزهای رمزنگاری شده، انتخابی بهتر است. حتی به مرور شاهد پذیرش بیشتر رمزارزها توسط عموم مردم خواهیم بود. بنابراین اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام نیست. او همچنین در پاسخ به اینکه آیا خرید بیت کوین به عنوان یک دارایی ذخیره ارزش مناسب است، گفت:

بله، بله. هر سرمایه‌گذاری باید ۱ تا ۳ درصد از سبد سرمایه خود را به خرید بیت کوین اختصاص دهد. این کار یک استراتژی خوب برای پوشش ریسک سرمایه‌گذاری است. در طول زندگی خود و در تاریخ استقلال بانک‌های مرکزی، هیچگاه شرایطی را نداشته‌ایم که خزانه و بانک مرکزی از هم مستقل باشند. این دو نهاد مالی در واقع یک نهاد واحد هستند. خزانه پول چاپ می‌کند و بانک مرکزی آن را عرضه می‌کند. ما در یک سطح عمیقی از عدم قطعیت به سر می‌بریم و دقیقا نمی‌دانیم چه اتفاقی رقم خواهد خورد. تورم در دلار و کاهش ارزش فیات بسیار بیشتر از چیزی است که در طول زندگی خود دیده‌ایم.

سرمایه‌گذاری در بیت کوین یا طلا؟

او همچنین در مورد اینکه میان بیت کوین و طلا، کدامیک را انتخاب خواهد کرد و دلایل این انتخاب چیست، توضیحاتی را ارائه کرد:

به نظر من طلا و بیت کوین دو دارایی شبیه به هم هستند. اما به نظر من بیت کوین عملکرد بهتری خواهد داشت؛ چون این دارایی، جدید است و در ابتدای چرخه پذیرش قرار دارد. اگر قصد خرید طلا را دارید، مسیر آن مشخص است. اما خرید بیت کوین کار سختی است. اما شرکت‌های بسیاری در تلاشند تا خرید بیت کوین و نگهداری آن را برای عموم مردم، آسانتر کنند.

او در زمینه قیمت بیت کوین و طلا در آینده نیز پیش بینی خود را ارائه کرده است: به نظر من قیمت طلا افزایش خواهد یافت، اما تا دو سال آینده قیمت بیت کوین با رشد ۵ برابری از قیمت کنونی خود به ۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا