اخبار خارجی

افزایش قیمت ارزهای دیجیتال تحت تاثیر مجوز جدید اداره خدمات مالی NYDFS

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) روز گذشته، ایجاد بخش جدیدی برای اعطای مجوز به کسب و کارهای حوزه ارز دیجیتال را اعلام کرد.

بخش تحقیقات و نوآوری بر امور ارز دیجیتال نظارت خواهد کرد و به آنها مجوز خواهد داد، به امور مالی مجهز به این فناوری رسیدگی، از حقوق مرتبط با اطلاعات مشتریان محافظت و بازار خدمات مالی را به ایجاد نوآوری تشویق خواهد کرد.

بخش جدید بیت لایسنس (BitLicense)

چهار سال قبل، NYDFS بخش بیت لایسنس (BitLicense) را برای شرکت های کریپتویی که به دنبال حضور در فعالیت های ارز دیجیتال بودند معرفی کرد. از زمان معرفی، این بخش فقط چند کسب و کار ارز دیجیتال را به سرانجام رساند.

بسیاری از افراد معتقد بودند پیش نیازهای بیت لایسنس (BitLicense) به طور غیرضروری سختگیرانه بودند و باعث شد بعضی از افراد در این ایالت از انجام معاملات دست بردارند. مقررات بیت لایسنس بسیار سختگیرانه و مخالف نوآوری بود و به معیاری برای سنجش سایر قانون های دست و پاگیر تبدیل شد.

با وجود این بخش جدید، NYDFS به این نکته پرداخت که پروژه و برنامه های مورد نظر باید توسط تیم مخصوصی انجام شوند.

چشم انداز قانونگذاری باید متحول شود

در خصوص معرفی بخش جدید، لیندا لیسول به این نکته پرداخت که چشم انداز قانونگذاری ارز دیجیتال باید متحول شود و برای رشد، به پذیرش نوآوری ها ادامه دهد.

وی گفت:

این بخش جدید، NYDFS را در جایگاه قانونگذار آینده قرار می‌دهد و به این سازمان امکان می‌دهد تا در زمینه محافظت از مشتریان، توسعه بهترین اقدامات و تحلیل اطلاعات بازار عملکرد بهتری داشته باشد و جایگاه نیویورک را به عنوان مرکز نوآوری های مالی تثبیت کند.

یکی دیگر از مزایای داشتن بخش مخصوص برای نظارت بر ارزهای دیجیتال، تسریع پذیرش کاربردهای بیت لایسنس است.

این امر چه تاثیری بر بکت (Bakkt) دارد؟

روز دوشنبه بکت (Bakkt) آزمایش نهایی کاربران را برای محصولات آتی بیت کوین شروع کرده است. اگرچه ظاهراً این امر برنامه ریزی شده بود، اما بکت با تاخیرهای زیادی قبل از شروع آزمایش مواجه شده بود، زیرا منتظر تایید قانونگذاری بود.

علی رغم اینکه بکت به طور پیش فرض تاییدیه CFTC را دریافت کرده بود، اما هم چنان باید از جانب یک مرجع قانونگذاری دیگر نیز تاییدیه دریافت می‌کرد. بکت به منظور عرضه کامل محصولات آتی خود، باید به متصدی واجد شرایط تبدیل شود و این امر نیز در دستان NYDFS است.

بکت (Bakkt) امیدوار است که این بخش جدید به تسریع فرآیندهای لازم کمک کند زیرا چندین ماه است که در دستور کار قرار دارد.

جالب است بدانید که NYDFS در نوامبر سال گذشته، برای شرکتی در خصوص خدمات تصدی، بیت لایسنس را صادر کرده است. به نظر می رسد این خبر تاثیر مثبتی بر روی روند قیمت ارزهای دیجیتال داشته است به طوری که امروز اکثر ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت مواجه شده اند و بیت کوین دوباره به کانال ۱۰۰۰ دلار بازگشته است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا