اخبار خارجی

برداشت از صرافی OKEx به حالت تعلیق درآمد؛ عکس العمل بازار چه بود؟

صرافی OKEx انتقال تمامی دارایی‌های دیجیتال از این صرافی را متوقف کرد. این اتفاق باعث ریزش جزئی در قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شد.

صرافی OKEx به کاربران خود اجازه برداشت از حساب کاربری خود را نمی‌دهد. این صرافی اعلام کرده است که یکی از افرادی که کلید خصوصی کیف پول این صرافی را در اختیار داشته است، در دسترس نیست. این شخص در حال حاضر، در تحقیقات با یک دفتر امنیت عمومی همکاری می‌کند. مدیر اجرایی این صرافی اعلام کرده که این تحقیقات ارتباطی با صرافی نداشته و یک پرونده شخصی برای دارنده کلید خصوصی این صرافی ارز دیجیتال است.

صرافی OKEx و ریزش قیمت بیت کوین

 صرافی okex

به دنبال انتشار این خبر، بسیاری از ارزهای دیجیتال با فشار فروش مواجه شدند. قیمت بیت کوین در صرافی OKEx در عرض ۳۰ دقیقه، ۳ درصد کاهش یافت و صبح جمعه به محدوده ۱۱,۱۸۲ دلار رسید. هرچند قیمت بیت کوین مجددا به محدوده ۱۱,۳۲۶ دلار افزایش یافت؛ اما این خبر، شوک قیمتی به بازار و مخصوصا به معاملات ارزهای دیجیتال در این صرافی وارد کرد. قیمت اتریوم نیز در اثر این اتفاق تا محدوده ۳۶۰ دلار ریزش قیمتی را به ثبت رساند. در حال حاضر قیمت اتر در این صرافی ۳۷۳ دلار است و تا حد زیادی ریزش ناشی از این خبر را ریکاوری کرده است. صرافی ارز دیجیتال OKEx در اعلامیه‌ای که در ساعات اولیه صبح روز جمعه منتشر شد، اعلام کرد که در دسترس نبودن فرد دارنده کلید خصوصی این صرافی، مانع از تکمیل مجوز برداشت از این صرافی شده است و در حال حاضر امکان این کار وجود ندارد.

یکی از منابع خبری چینی گزارش داد که یکی از بنیانگذاران صرافی ارز دیجیتال OKEx حداقل یک هفته پیش توسط پلیس دستگیر شده و از آن زمان دیگر دیده نشده است.

ساعاتی قبل از اعلام صرافی OKEx ، برداشت‌های قابل توجهی از رمز ارز اتر، ترون و بیت کوین از آدرس‌های شناخته شده وابسته به صرافی انجام شد. این تراکنش‌های توسط Whale Alert منتشر شد.

این صرافی همچنین به کاربران خود اطمینان داده است که امنیت دارایی دیجیتال آنها لطمه‌ای ندیده و تمامی فعالیت‌ها در صرافی OKEx به روال سابق ادامه خواهد داشت. در اطلاعیه این صرافی اشاره شده است که به محض اینکه دارنده کلید خصوصی بتواند مجوز انجام تراکنش را بدهد، بلافاصله برداشت دارایی‌های دیجیتال را از سر خواهیم گرفت.

جی هائو، مدیرعامل صرافی OKEx مدعی است که همکاری دارنده کلید خصوصی این صرافی با مقامات امنیتی به دلیل یک مسئله شخصی است و ارتباطی با صرافی و تجارت آنها ندارد.

مدیرعامل صرافی OKEx در توییتی اعلام کرد که به جز دارایی‌های دیجیتال، انتقال دیگر دارایی‌ها از این صرافی به روال سابق قابل انجام است و تمامی عملیات‌های مرتبط با دارایی‌های غیر ارزهای دیجیتال، تحت تاثیر قرار نگرفته‌اند.

در بیانیه رسمی صرافی OKEx آمده است که ما قادر به افشای ماهیت تحقیقات در حال انجام نیستیم اما به تمام کاربران صرافی اطمینان می‌دهیم که دارایی آنها امن است و سایر عملکردهای این صرافی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

لازم به ذکر است که صرافی OKEx دومین صرافی بزرگ بازار از نظر حجم معاملات روزانه است. در حال حاضر قیمت بیت کوین در این صرافی در محدوده ۱۱,۴۰۰ دلار معامله می‌شود و به نظر می‌رسد ریزش هیجانی در اثر انتشار این خبر را ریکاوری خواهد کرد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا