اخبار خارجی

فوری: پی‌پال خرید و فروش بیت کوین را می پذیرد!

طبق گفته سه فرد نزدیک به پی‌پال، این غول فناوری مالی (Fintech) در صدد این است تا برنامه فروش مستقیم ارز دیجیتال به ۳۲۵ میلیون کاربر خود را اجرا کند.

در حال حاضر، می‌توان از پی‌پال به عنوان ابزاری جایگزین برای برداشت سرمایه از صرافی هایی نظیر کوین بیس استفاده کرد، اما این برنامه، اولین بار است که پی‌پال فروش مستقیم ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد.

منبع موثقی به کوین دسک گفته است:

به نظرم آنها در صدد امکان پذیر ساختن خرید و فروش مستقیم ارز دیجیتال از پی‌پال و ونمو هستند. هم چنین نوعی از کیف پول داخلی برای ذخیره ارز دیجیتال را می‌خواهند ارائه دهند.

هنوز مشخص نیست که کدام ارزهای دیجیتال و به چه مقدار در دسترس خواهد بود. این منبع گفته است که انتظار می‌رود پی‌پال با چندین صرافی به منظور ارائه نقدینگی همکاری داشته باشد.

منبع موثق دوم نیز تایید کرد که پی‌پال به دنبال ارائه خرید و فروش ارز دیجیتال است و گفت می‌توان انتظار داشت که این سرویس در سه ماه آتی یا شاید زودتر عرضه شود.

عدم اظهارنظر پی‌پال در خصوص این برنامه

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس و بیت استمپ به عنوان کاندیداهای این سرویس اشاره شده اند. این دو صرافی تاکنون اظهارنظری بیان نکرده اند.

قابل ذکر است که پی‌پال رابطه بلندمدتی از اوایل سال ۲۰۱۶ با کوین بیس دارد. در سال ۲۰۱۸، کوین بیس برداشت آنی ارز سنتی از طریق پی‌پال را برای کاربران آمریکا ارائه داد. سال گذشته کاربران اروپایی کوین بیس توانستند برداشت های خود را به حساب های پی‌پال انجام دهند.

در این بین، برنامه های فین‌تک که ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند در حال کسب سود هستند. شرکت پرداخت اسکوئر که توسط جک دورسی مدیرعامل توییتر عرضه شده است، خرید بیت کوین در برنامه Cash App را در اواسط سال ۲۰۱۸ در دسترس قرار داد. در گزارش اخیر درآمد Cash App، این برنامه ۳۰۶ میلیون دلار به صورت بیت کوین درآمد داشته است.

شرکت Revolut که ارائه ارزهای دیجیتال به کاربران خود را پس از همکاری با بیت استمپ در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده است، در ماه فوریه ۵۰۰ میلیون دلار کسب کرد و ارزش این پلتفرم به ۵.۵ میلیارد دلار رسید.

ارزهای دیجیتال به عنوان روشی مشخص برای افزایش تعداد کاربران در برنامه های فین‌تک و ایجاد جریان های درآمد جدید در نظر گرفته می‌شود. دن شولمن (Dan Schulman) مدیرعامل پی‌پال برنامه های خود در سال جاری برای کسب درآمد از ونمو با بیش از ۵۲ میلیون کاربر را مشخص کرده است.

استخدام افراد جدید

اوایل سال ۲۰۲۰، پی‌پال فرصت های شغلی جدید را برای ارتقای گروه تحقیقاتی بلاک‌چین خود منتشر کرد. این فرصت های شغلی شامل ۸ جایگاه مهندسی بود.

پس از همکاری کوتاه مدت پی‌پال با پروژه لیبرا فیسبوک در سال گذشته، تمرکز این شرکت اکنون بر روی گسترش برنامه پرداخت خود است.

سری شیواناندا (Sri Shivananda) مدیر ارشد فناوری پی‌پال طی مصاحبه ای در اوایل سال جاری گفت که این شرکت در صدد دستیابی به چشم انداز خود بر روی فناوری بلاک چین است تا متوجه شود که این حوزه چگونه می‌تواند به ایجاد پلتفرم پرداخت های دیجیتال و در دسترس همگان کمک کند.

شیواناندا گفت نمی‌تواند اظهارنظری در خصوص برنامه های این غول فینتک بیان کند.

وی گفت:

ما به پتانسیل بلاک‌چین بسیار اعتقاد و باور داریم. دیجیتالی کردن ارزها اجتناب ناپذیر است و فقط بحث زمان در آن مطرح است.

این خبر باعث افزایش قمت بیت کوین و رسیدن آن به ۹۶۱۴ دلار شده است. برخی تحلیلگران انتظار دارند این خبر باعث افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۰,۰۰۰ دلار شود. به نظر شما قیمت به چه سمتی متمایل می شود؟

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا