اخبار آلتکوین

گزارش جدید: نوسانات توکن‌ها در بازارهای پیش عرضه ۲۰ برابر بیشتر از زمان عرضه است

معاملات ارزهای دیجیتال و توکن‌های مختلف پیش از عرضه نهایی آنها به بازار به روند جدیدی در بازار کریپتو تبدیل شده است. معامله‌گران معمولا در بازارهای خاصی که pre-launch markets نامیده می‌شوند، قراردادهای مرتبط با توکن‌ها را پیش از عرضه آنها معامله می‌کنند و از نوسانات آنها بهره می‌برند. با این حال، یک تحلیل جدید نشان می‌دهد نوسانات این توکن‌ها پیش از عرضه، ۲۰ برابر نوسانات آنها پس از عرضه به بازار است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، تحلیل جدید شرکت کی‌راک (Keyrock) نشان می‌دهد قیمت قرارداد توکن ورم هول (W) پیش از عرضه آن به بازار بیش از ۳۰۰۰٪ نوسان داشته است در حالی که طی ۷ روز پس از عرضه، تنها ۱۰۰٪ نوسان قیمت را تجربه کرده است. توکن JUP ژوپیتر نیز پیش از عرضه ۲۸۰۰٪ نوسان داشته و در هفته پس از عرضه تنها ۱۵۰٪ تغییر کرده است.

نمودار نوسانات قیمتی توکن ژوپیتر پیش از عرضه - منبع: Keyrock
نمودار نوسانات قیمتی توکن ژوپیتر پیش از عرضه – منبع: Keyrock

نویسندگان این تحلیل معتقدند درک اینکه چگونه نقدینگی بازار بر نوسانات یک توکن تاثیر می‌گذارد می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا ریسک‌های حساب‌شده‌تری اتخاذ کنند. در این تحلیل آمده است:

نابرابری نوسانات قبل و بعد از عرضه یک توکن بر نقش حیاتی نقدینگی در ثبات بازارها تاکید می‌کند. این نه تنها بر اهمیت عمق کافی بازار برای کشف قیمت دلالت دارد، بلکه شاخص حیاتی برای خریداران و فروشندگان محسوب می‌شود.

به دلیل کمبود نقدینگی در بازارهای قبل از عرضه، فاز کشور قیمت توکن‌ها در این بازارها از بین می‌رود. منظور از فاز کشف قیمت دوره‌ای است که قیمت یک دارایی به طور طبیعی توسط فشار خریداران و فروشندگان تعیین می‌شود.

شرکت کی‌راک در این باره می‌گوید:

بدون نقدینگی، هیچ کشف قیمتی نیز وجود ندارد.

علیرغم نقدینگی پایین بازارهای پیش عرضه، معاملات توکن‌ها قبل از عرضه نهایی آنها به روند گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاران و به خصوص افراد ریسک‌پذیرتر تبدیل شده‌اند. این سرمایه‌گذاران با هدف کسب سود بیشتر، معمولا تمایل دارند تا اولین افرادی باشند تا توکن‌های پروژه‌های جدید را معامله می‌کنند.

به گفته شرکت کی‌راک، تعداد زیادی از سفارشات خرید پیش از عرضه، به خصوص از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ و نهنگ‌ها، ظاهرا به خاطر فومو یا ترس از دست دادن فرصت صورت می‌گیرد؛ اتفاقی که معمولا باعث می‌شود نهنگ‌ها یک توکن را با قیمت‌های نسبتا بالایی خریداری کنند:

تنها چند روز پیش از عرضه نهایی، معمولا فعالیت نهنگ‌ها در بازار پیش عرضه جهش چشمگیری را تجربه می‌کند. این موج احتمالا به خاطر فومو ایجاد می‌شود و خریداران ۸۰٪ از معاملات را تشکیل می‌دهند.

بر اساس این تحلیل، شرکت کی‌راک نتیجه گرفته که معاملات توکن‌ها در بازارهای پیش عرضه با توجه به نوسانات بالای آنها، اغلب سودآور نیست و سرمایه‌گذاران را متضرر می‌کند.

بیش از ۹۵٪‌از سرمایه‌گذاران پیش عرضه توکن‌های ENA و PIXEL در سود هستند

علیرغم نوسانات گسترده معاملات توکن‌ها در بازارهای پیش عرضه، در حال حاضر بیش از ۹۵٪ از سرمایه‌گذارانی که توکن‌های ENA اتنا و PIXEL پیکسل را قبل از عرضه نهایی به بازار خریداری کرده‌اند در سود قرار دارند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، در حال حاضر قیمت توکن ENA نسبت به روز ابتدایی عرضه خود ۱۴٪ افزایش یافته است. قیمت پیکسل نیز از زمان عرضه بیش از ۳۱٪ کاهش یافته است.

منبع:‌ Keyrock
منبع:‌ Keyrock

با این حال، همانطور که از نمودار بالا مشخص است، معاملات پیش عرضه سایر توکن‌ها آنچنان سودده نبوده است. به عنوان مثال بیش از ۶۰٪ از معامله‌گران توکن PORTAL در حال حاضر در ضرر هستند و ارزش این توکن از زمان راه‌اندازی آن در ماه فوریه بیش از ۸۲٪ کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا