تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین و کاردانو؛ ۲۱ فروردین ۱۴۰۳

عبور بیت کوین از مقاومت ۷۰٬۰۰۰ دلار، باعث شد قیمت آلت کوین‌ها هم رشد کند و حالا سرمایه‌گذاران منتظر عبور آن‌ها از مقاومت‌های پیش روی خود هستند.

به گزارش میهن بلاکچین، هنوز نمی‌‌توان با اطمینان روند بازار ارزهای دیجیتال در روزهای آینده و مخصوصاً بعد از هاوینگ را پیش‌بینی کرد. با این حال تحلیلگران نسبت به آینده بیت کوین در بلندمدت صعودی هستند. آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، مدیرعامل شرکت اسکای‌بریج (SkyBridge Capital)، در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که قیمت بیت کوین ممکن است در طول چرخه فعلی به ۱۷۰٬۰۰۰ دلار برسد. با این حال او نسبت به نوسانات احتمالی BTC در مسیر رسیدن به این قیمت هشدار داده است.

حال باید دید روند بیت کوین چه تاثیری روی آلت کوین‌ها می‌گذارد. در مطلب پیش رو تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین و کاردانو را بررسی کرده‌ایم تا جواب این سوال را پیدا کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

خرس‌ها (فروشندگان) موفق نشدند قیمت ریپل (XRP) را در پایین خط روند صعودی (خط روند آبی تیره در تصویر پایین) نگه دارند. در نتیجه گاوها (خریداران) توانستند قیمت این ارز دیجیتال را در ۸ آوریل (۲۰ فروردین) به بالای میانگین‌ متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۶۰۸۹ دلار) و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۰۸۷ دلار) رساندند.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ‌ویو

کاهش شیب میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی ریپل (RSI) نشان می‌دهد که قیمت آن ممکن است برای چند روز دیگر بین ۰.۵۶ تا ۰.۶۹ دلار در نوسان باشد.

ریپل برای رسیدن به مقاومت ۰.۷۴ دلار، باید به بالای ۰.۶۹ دلار برسد. در مقابل اگر خرس‌ها بخواهند کنترل بازار را به دست بگیرند، باید قیمت آن را پایین آورده و در زیر ۰.۵۶ دلار نگه دارند. در این صورت قیمت XRP ممکن است به ۰.۵۲ دلار و سپس به ۰.۴۸ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین (Dogecoin) در ۶ آوریل (۱۸ فروردین) به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۱۸ دلار) رسید و در ۷ آوریل (۱۹ فروردین) حرکت صعودی خود را تا بالای محدوده ۰.۱۹ دلار ادامه داد.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

گاوها سعی خواهند کرد این حرکت را حفظ کرده و قیمت دوج کوین را به مقاومت سربار ۰.۲۳ دلار برسانند. عبور از این مقاومت و بسته شدن کندل دوج کوین در بالای این سطح، نشان می‌دهد روند صعودی آن شروع شده است. در این صورت قیمت DOGE ممکن است به ۰.۳۰ دلار برسد.

از طرف دیگر اگر قیمت DOGE به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که فشار فروش آن در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد. این امر احتمال سقوط DOGE تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۱۵ دلار) را افزایش می‌دهد.

تحلیل تکنکیال قیمت کاردانو

کاردانو (ADA) در روزهای گذشته موفق شد به بالای محدوده مهم ۰.۵۷ دلار برسد و در ۸ آوریل (۲۰ فروردین) هم به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (موج آبی رنگ، ۰.۶۲ دلار) حرکت کرد.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت کاردانو بعد از رسیدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که کنترل بازار در دست خرس‌ها است. آن‌ها احتمالا سعی خواهند کرد قیمت ADA را به زیر ۰.۵۷ دلار برسانند و اگر موفق شوند، این ارز دیجیتال الگوی سر و شانه نزولی خود را تکمیل خواهد کرد. این اتفاق می‌تواند یک حرکت نزولی جدید را شروع کند و کاردانو به حمایت مهم آن در ۰.۴۶ دلار برساند.

اولین سیگنال صعودی کاردانو، عبور و بسته شدن کندل آن در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. در این صورت، کاردانو می‌تواند خود را به مقاومت ۰.۶۸ دلار برساند. اگر ADA از این مقاومت عبور کند، در ادامه می‌تواند خود را به محدوده ۰.۸۱ دلار برساند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا