اخبار عمومی

علت رشد قیمت توکن‌های هوش مصنوعی در این روزها چیست؟

قیمت توکن‌های مرتبط با هوش مصنوعی مانند فچ ای آی (FET)، رندر (RNDR)، نیر پروتکل (NEAR) و غیره پس از یک خبر جذب سرمایه با افزایش دو رقمی همراه شدند. همچنین خبر رویداد NVIDIA GTC AI 2024 که با حضور بنیان‌گذاران و صاحبان کسب و کار در صنعت هوش مصنوعی برگزار خواهد شد در این افزایش قیمت توکن‌ها در بازار کریپتو تاثیرگذار بوده است.

شرکت A16Z و حوزه هوش مصنوعی

به گزارش میهن بلاکچین، شرکت اندرسن هورووتیز (Andreessen Horowitz) یا همان a16z قصد دارد ۶.۹ میلیارد دلار برای صندوق‌های جدید، از جمله دو صندوق متمرکز بر هوش مصنوعی جذب کند.

با انتشار این خبر، سرمایه گذاران هوشمند میم کوین‌ها در حال سرازیر کردن سود سرمایه‌گذاری خود در توکن‌های مرتبط با هوش مصنوعی (AI) هستند. امروز، توکن‌هایی مانند Fetch AI (FET)، Render (RNDR) و Near Protocol (NEAR) شاهد افزایش قیمت بودند.

بلومبرگ گزارش داد که شرکت a16z سرمایه یک صندوق اصلی را جذب می‌کند و نیمی از آن به صندوق رشد چهارم شرکت می‌رسد. نیمی دیگر از این مبلغ به دو صندوق اختصاصی هوش مصنوعی، یک صندوق بازی و یک صندوق برای حمایت از استارت‌آپ‌ها اختصاص خواهد یافت.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که مارتین کاسادو (Martin Casado)، شریک a16z، در اجلاس American Dynamism Summit هوش مصنوعی را به عنوان نیروی محرکه پیشرفت‌های بزرگ در فناوری، خلاقیت و تجربه انسانی مطرح کرد.

آندرسن هوروویتز تخصیص بودجه برای حوزه‌های کریپتو و زیستی را به سال آینده موکول کرد، اما همچنان به بازار کریپتو متعهد است. در سال۲۰۲۲ ، این شرکت ۴.۵ میلیارد برای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرد.

گفتنی است کنفرانس NVIDIA GTC AI 2024 نیز که قرار است برگزار شود نیز در افزایش قیمت توکن‌های هوش مصنوعی تاثیرگذار بوده است. پس از آنکه مشخص شد صاحبان برخی از پروژه‌های توکن‌های هوش مصنوعی در این کنفرانس شرکت خواهند کرد، قیمت این توکن‌ها افزایش یافت.

رالی توکن‌های هوش مصنوعی

قیمت آلت کوین‌های هوش مصنوعی (AI) به دنیال انتشار این اخبار مهم در حال افزایش است. توکن FET با بیش از ۴۰٪ رشد در ۲۴ ساعت گذشته پیشتاز است. قیمت FET بیش از ۱۰۰٪ در یک هفته و بیش از ۴۰۰٪ از ابتدای سال تا به امروز افزایش یافته است.

نمودار قیمت FET در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت FET در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

توکن‌های AGIX، NERA و RNDR نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب، ۲۸٪، ۳۳٪ و ۲۶٪ رشد قیمت داشته‌اند. سایر توکن‌های مرتبط با هوش مصنوعی از جمله The Graph (GRT)، Worldcoin (WLD)، Conflux (CFX) و آکاش نتورک (AKT) و موارد دیگر تقریبا بین ۷ تا ۱۵٪ در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته‌اند.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا