اخبار آلتکوین

گزارش عملکرد سه‌ماهه نخست ۲۰۲۴ ریپل منتشر شد

شرکت ریپل گزارش سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ خود را منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد علیرغم باز بودن پرونده حقوقی ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، فعالیت در شبکه XRP لجر و معاملات توکن XRP به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس گزارش سه‌ماهه اول شرکت ریپل، در این بازه فعالیت‌های معاملاتی اسپات مرتبط با توکن XRP حدود ۴۰٪ افزایش یافته و به حدود ۸۶۵ میلیون دلار رسیده است. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که حجم معاملات XRP در صرافی‌ها نسبتا ثابت باقی مانده و صرافی‌های بایننس، بای‌بیت و آپ‌بیت بیش از ۷۰٪ از کل حجم معاملات را تشکیل می‌دهند.

گزارش عملکرد سه‌ماهه نخست ۲۰۲۴ ریپل

علاوه بر این، این گزارش نشان می‌دهد فعالیت‌های سوداگرانه معامله‌گران ریپل در این سه‌ماهه همچنان بالا بوده و به طور متوسط روزانه به ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است. شرکت ریپل خاطرنشان کرد حجم بالای معاملات اسپات و سود باز مربوط به توکن XRP ارتباط زیادی با فعالیت کلی در بازار کریپتو دارد و از شرایط مساعد توکن XRP در سراسر پلتفرم‌ها حکایت می‌کند.

همچنین در این گزارش آمده که تراکنش‌های بلاکچین ریپل در سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به سه‌ماهه قبلی دو برابر شده است. تعداد تراکنش‌ها در این سه‌ماهه از حدود ۱۲۱ میلیون سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳ به بیش از ۲۵۱ میلیون رسیده است. در همین بازه، کارمزد تراکنش‌های ریپل تا پایان ماه مارس حدود ۴۵٪ کاهش یافته و به ۰.۰۰۰۸۵۶ دلار رسیده است.

در این گزارش آمده است:

میانگین کارمزد تراکنش‌ها در ماه دسامبر به خاطر آزمایش گسترده اینسکریپشن‌ها در بلاکچین ریپل به بالاترین سطح خود رسید. با این حال، در این سه‌ماهه کارمزد دوباره کاهش یافت و نشان می‌دهد هیچ ازدحامی در این بازه در بلاکچین ریپل رخ نداده است.

نگاهی به وضعیت بلاکچین ریپل در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴ - منبع: Ripple
نگاهی به وضعیت بلاکچین ریپل در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴ – منبع: Ripple

علاوه بر این، در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۴، شبکه ریپل ارتقاهای فنی قابل توجهی را پشت سر گذاشته است. به عنوان مثال، در این بازه، XLS-30 به عنوان یک بازارساز خودکار غیرحضانتی با هدف افزایش نقدینگی آنچین و ارائه قابلیت‌های مختلف برای توسعه‌دهندگان دیفای و کاربران معرفی شده است.

برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل شرکت ریپل در این باره می‌گوید:

من به خاطر اینکه بازارساز بومی ریپل، یکی از بزرگترین بروزرسانی‌های این بلاکچین در سه‌ماهه نخست معرفی شد هیجان زده هستم. این اتفاق کشش بیشتری برای شبکه XRP لجر فراهم می‌کند.

علاوه بر این، در این بازه بلاکچین ریپل با پلتفرم‌های مختلفی از جمله اکسلار (Axelar) همکاری کرده است. به دنبال این همکاری حالا XRP لجر می‌تواند به راحتی با قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در بیش از ۵۵ بلاکچین مختلف تعامل داشته باشد.

علیرغم رشد اکوسیستم ریپل، پرونده حقوقی این پروژه با کمیسیون بورس همچنان باز است. با این حال، این پرونده در ایستگاه‌ پایانی خود قرار دارد و انتظار می‌رود به زودی نتیجه آن مشخص شود. در حال حاضر کمیسیون بورس به دنبال دریافت جریمه ۲ میلیارد دلاری از ریپل است. با این حال، شرکت ریپل با این درخواست مخالفت کرده و جریمه بیش از ۱۰ میلیون دلاری را ناعادلانه خوانده است.

ریپل در این رابطه می‌گوید:

هردو طرف فعلا منتظر هستند تا قاضی، احتمالا در ماه‌های آتی در مورد حکم نهایی تصمیم‌گیری کند. ریپل همچنان مطمئن که قاضی حکم عادلانه‌ای صادر خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا