اخبار خارجی

گزارش جدید سنتیمنت؛ ۵ آلتکوین با پتانسیل بازیابی قیمت

شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای سنتیمنت، پس از کاهش ۸٪ ارزش بازار رمزارزها در کمتر از یک روز، آلتکوین‌هایی با پتانسیل افزایش قیمت را معرفی کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، در گزارش جدید سنتیمنت، این شرکت به توکن‌های ERC-20 شیبا، یونی سواپ، یرن فایننس، آوه و چین لینک اشاره کرده است. در این بررسی ۵ عامل مختلف مد نظر سنتیمنت قرار گرفته است.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.

۱- جریان ورودی به صرافی‌ها

با بررسی جریان ورودی به صرافی‌ها، سنتیمنت معتقد است هولدرهای شیبا نسبت به دارایی خود و هولد کردن آن بسیار مطمئن هستند. به گفته سنتیمنت، روند کاهشی میزان ورودی شیبا به صرافی‌های رمزارز نشان می‌دهد که معامله گران از سقوط قیمت شیبا بیمی ندارند و به همین خاطر توکن‌های خود را برای فروش به صرافی‌ها نمی‌فرستند. این شرکت همین بررسی را برای سایر آلتکوین‌های نامبرده انجام داده است. در تصویر زیر به عنوان نمونه نمودار جریان ورودی SHIB به صرافی‌ها را مشاهده می‌کنید.

جریان ورودی شیبا اینو به صرافی‌ها

همین موضوع در رابطه با توکن بومی صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ نیز صادق است. سنتیمنت در این رابطه نوشته است:

سه جهش در میزان ورودی به صرافی‌ها ممکن است بیانگر تمایل سرمایه‌گذاران به کسب سود باشد. با این حال، هیچ چیزی پس از کاهش قیمت مشابه قبل نیست.

نمودار جریان ورودی UNI به صرافی‌ها
نمودار جریان ورودی به صرافی‌ها، یونی سواپ

۲- سپرده فعال

با این حال، از نظر میزان سپرده فعال از میان آلت کوین‌های گفته‌شده، تنها مورد منفی به توکن یرن فایننس مربوط می‌شود. سنتیمنت در این رابطه نوشته است:

هیچ نگرانی برای این آلت کوین‌ها به جز برای یرن فایننس وجود ندارد.

نمودار قیمت یرن فایننس
میزان سپرده فعال یرن فایننس

۳- شاخص NPL

یکی دیگر از شاخص‌های مورد استفاده در این گزارش شاخص NPL است. این شاخص، بازگشت سرمایه مجموع اترهای منتقل شده روزانه را نشان می‌دهد. این شاخص تمام اترهایی که هر روز منتقل شده را رصد می‌کند و آخرین انتقال آن را به عنوان قیمت خرید و انتقال امروز آن را به عنوان فروش در نظر می‌گیرد؛ و از اختلاف این دو قیمت، در سود یا زیان بودن انتقال امروز را محاسبه می‌کند.

شاخص PNL یرن فایننس
نمودار سود یا ضرر تحقق یافته یرن فایننس

به گفته سنتیمنت، از میان شیبا، یونی سواپ، یرن فایننس، آوه و چین لینک، چهار آلت کوین از فروش هیجانی جان سالم به در بردند و درگیر فشار فروش نشدند.

جالب اینجاست که تصویر اینجا کاملاً یکسان است. تقریباً هیچ فروش هیجانی به جز در یرن فایننس رخ نداده است.

۴- شاخص سن دارایی‌

چهارمین شاخصی که سنتیمنت این آلتکوین‌ها را با آن بررسی کرده است شاخص سن دارایی است که بیانگر مدت‌زمانی است که از آخرین نقل و انتقالات آن دارایی می‌گذرد. به گفته سنتیمنت، این شاخص وضعیت خوبی را برای تمامی این آلتکوین‌ها نشان می‌دهد چراکه بیانگر این است که هولدرهای طولانی‌مدت تمایلی به انتقال توکن‌های خود به صرافی‌ها ندارند.

هر پنج توکن هیچ نقطه جهش قابل‌توجهی ندارند. احتمالاً هیچ مقدار قدیمی جابجا یا فروخته نشده است. نمودارها به این شکل است.

نمودار سن کوین‌های آوه
نمودار سن توکن‌های آوه موجود در کیف پول‌ها

۵- رفتار نهنگ‌ها

در نهایت سنتیمنت به سبد نهنگ‌هایی پرداخته است که سرمایه‌ای بین ۵۰۰،۰۰۰ تا ۵۰ میلیون دلار در اختیار دارند. در این میان تنها چین لینک است که روندی کاهشی را در سبد سرمایه‌گذاری این دسته از نهنگ‌ها داشته است.

آیا ثابت ایستاده یا کاهش می‌یابد؟ در اینجا می‌توان گفت که تنها توکنی که شاهد روند منفی در موجودی نهنگ‌ها در روز گذشته بوده چین لینک است.

موجودی LINK در کیف پول نهنگ‌ها
نمودار موجودی چین لینک در کیف پول نهنگ‌ها

سنتیمنت گزارش خود را با جمله زیر به پایان رسانده است:

ما نشانه‌های زیادی دال بر فروش هیجانی در این توکن‌های ERC-20 نمی‌بینیم. به نظر می‌رسد مردم نگران کاهش قیمت نیستند.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا