اخبار آلتکوین

مخالفت SEC با درخواست کاهش جریمه ریپل از دادگاه: استدلال ریپل اشتباه است

بر اساس آخرین پرونده ارسال شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به دادگاه، این آژانس با درخواست ریپل برای کاهش جریمه پیشنهادی مخالفت کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این پرونده که روز گذشته به دادگاه ارسال شده است، توسط جیمز فیلان (James Filan)، یکی از وکلایی که از نزدیک دادگاه ریپل و کمیسیون بورس را دنبال می‌کند به اشتراک گذاشته شده است. درخواست جدید کمیسیون بورس در حالی مطرح می‌شود که ۱ روز قبل شرکت ریپل مخالفت رسمی خود را با جریمه ۲ میلیارد دلاری به دادگاه اعلام کرده و آن را غیرمنطقی خوانده بود.

واکنش کمیسیون بورس به درخواست ریپل چه بود؟

ریپل در درخواست خود از دادگاه مدعی شده کمیسیون بورس در پرونده مربوط به شرکت ترا فورم لبز و پرونده‌های قبلی، جریمه عادلانه‌ای را درخواست کرده است. همانطور که گزارش دادیم، شرکت ترا فورم لبز روز پنجشنبه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر سر پرداخت ۴.۴ میلیارد دلار جریمه به توافق رسید.

به گفته ریپل، SEC در پرونده‌های گذشته با جریمه‌هایی بین ۰.۶ تا ۱.۸٪ از درآمد متهمان موافقت کرده است. با این حال، در این پرونده ۲ میلیارد دلار جریمه می‌خواهد. ریپل به دنبال آن است تا با پرداخت نهایتا ۱۰ میلیون دلار جریمه، این پرونده را خاتمه دهد.

کمیسیون بورس در واکنش به درخواست ریپل، ادعاهای این شرکت را ناقص و غیرقابل اجرا خواند. به گفته SEC، دلیل جریمه پایین‌تر ترا فورم لبز به این دلیل بود که این شرکت در حال ورشکستگی بود و با خواسته‌های مختلفی از جمله سوزاندن تمام توکن‌های باقی مانده موافقت کرده بود. اما ریپل تاکنون با چنین شرایطی موافقت نکرده است.

در متن درخواست کمیسیون بورس آمده است:

ریپل توجهی ندارد که شرکت متهم، در حال ورشکستگی است و برای همیشه از کار افتاده است، تصمیم گرفته تا تمام توکن‌های خود را بسوزاند و موافقت کرده تا مبلغ قابل توجهی را به سرمایه‌گذارانش برگرداند. همچنین این شرکت موافقت کرده تا دو نفر از اعضای هیئت مدیره مسئول در زمان تخلفات اخراج کند. این فاکتورها برای توافق کمیسیون بورس و ترا فورم لبز و تاییدیه دادگاه طبق قوانین بسیار مهم بودند. در سمت مقابل، ریپل با هیچ کدام از این خواسته‌ها موافقت نکرده است.

کمیسیون بورس معتقد است استدلال ریپل برای مقایسه جریمه خود با ترافورم لبز اشتباه است و این شرکت نسبت سود ناخالص شرکت‌ها (۴۲۰ میلیون دلار به ۳.۵۷۸ میلیون دلار) را مدنظر قرار نمی‌دهد. این کمیسیون می‌گوید حتی اگر قرار باشد جریمه ریپل بر اساس همین نسبت سود ناخالص محاسبه شود، این شرکت به جای ۱۰ میلیون دلار پیشنهادی خود، باید ۱۰۲.۶ میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

درخواست جدید کمیسیون بورس از دادگاه برای جریمه کردن ریپل - منبع: 
James K. Filan
درخواست جدید کمیسیون بورس از دادگاه برای جریمه کردن ریپل – منبع: James K. Filan

نبرد حقوقی بین کمیسیون بورس و ریپل از دسامبر سال ۲۰۲۰ ادامه دارد. در آن زمان کمیسیون بورس مدعی شد ریپل با فروش ارز دیجیتال XRP، قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است. با این حال دادگاه در جولای سال گذشته اعلام کرد فروش توکن‌های XRP در سال ۲۰۱۷ در صرافی‌ها و از طریق الگوریتم‌ها را نمی‌توان نوعی قرارداد سرمایه‌گذاری با سود تضمینی محسوب کرد و به همین خاطر، XRP اوراق بهادار ثبت نشده محسوب نمی‌شود. البته در بخش دیگری از حکم دادگاه خاطرنشان کرده که بخش فروش سازمانی XRP اوراق بهادار محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا