اخبار بلاکچین

شیبا اینو و جذب سرمایه ۱۲ میلیون دلاری برای توسعه یک بلاکچین لایه ۳ جدید؛ توکن TREAT امسال عرضه خواهد شد

شیتوشی کوساما (Shytoshi Kusama) رهبر توسعه‌دهندگان شیبا اینو (Shiba Inu) از جذب ۱۲ میلیون دلار سرمایه از طریق فروش توکن TREAT برای توسعه یک بلاکچین لایه ۳ جدید خبر داده است.

به گزارش میهن بلاکچین، شیبا اینو با فروش توکن‌های TREAT به شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر غیر آمریکایی ۱۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این بودجه برای توسعه یک بلاک چین لایه ۳ جدید با تمرکز بر حریم خصوصی استفاده خواهد شد.

بلاکچین لایه ۳ جدید متمرکز بر حریم خصوصی

تیم شیبا اینو در زمینه ایجاد کاربردها و ابزارهای مفید پیشرفت‌های زیادی داشته است. این تیم با برخی از بزرگترین مشارکت‌کنندگان در حوزه ارزهای دیجیتال و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر وارد معامله شده و ۱۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. در طی این فرآیند، این تیم توکن کاربردی و حاکمیتی TREAT را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر غیرآمریکایی فروخته است.

در میان این شرکت‌ها نام‌های بزرگی همچون انیموکا برندز (Animoca Brands)، بیگ برین (Big Brain Holdings)، پالیگان ونچرز (Polygon Ventures)، Mechanism Capital ،Cypher Capital ،Shima Capital ،Hercules Ventures ،Morningstar Ventures ،Woodstock Fund ،DWF Ventures ،Stake Capital ،Illuminati Digital Capital ،Primal Capital و Spirit Dao به چشم می‌خورد.

شیتوشی اظهار داشته است که این سرمایه در درجه اول برای توسعه بلاکچین لایه ۳ مبتنی بر حریم خصوصی شیبا با همکاری شرکت Zama و برای اطمینان از تمرکز فعالیت‌ها در بلاکچین شیباریوم و در عین حال گسترش اقدامات امنیتی و انطباق با قوانین استفاده خواهد شد. هدف این بلاکچین لایه ۳ استفاده از رمزگذاری کاملا همومورفیک (Homomorphic)، حفظ حریم خصوصی و اعتماد است. این فناوری، محاسبات روی داده‌های رمزگذاری شده را بدون نیاز به رمزگشایی امکان‌پذیر کرده و در نتیجه حریم خصوصی را تقویت می‌کند.

برنامه‌های آتی و زمان‌بندی راه‌اندازی بلاکچین لایه ۳

این بلاکچین لایه ۳ جدید قرار است در سه ماهه سوم سال جاری یک شبکه آزمایشی (Testnet) منتشر کند و پس از آزمایش جامع، شبکه اصلی (Mainnet) منتشر شود. کوساما خاطرنشان کرده که برای جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی، در این مرحله نام این بلاکچین لایه ۳ را فاش نخواهد کرد.

توکن TREAT امسال عرضه خواهد شد

وی همچنین از این موضوع پرده برداشت که توکن TREAT امسال وارد بازار کریپتو خواهد شد. این توکن هم به‌عنوان توکن کاربردی و هم به‌عنوان توکن حاکمیتی برای بلاک چین لایه ۳ جدید شیبا اینو عمل خواهد کرد. این بلاکچین که روی شیباریوم، بلاکچین لایه ۲ اتریوم ساخته شده است، با هدف اولویت دادن به حریم خصوصی است. TREAT آخرین توکن غیراستیبل کوینی معرفی شده در اکوسیستم Shiba Inu خواهد بود. اگرچه توکن TREAT هنوز منتشر نشده است، CoinGecko و CoinMarketCap در حال حاضر مقداری حجم معاملات را برای توکن‌های خاصی با نام TREAT نشان می‌دهند. کوساما این توکن‌ها را «کلاهبرداری» نامید. وی گفت که توکن معتبر TREAT توسط The Shiba Inu Mint S.A، یک شرکت پانامایی، ضرب خواهد شد.

همچنین، یک توکن جدید به نام استیبل کوین Shi نیز قرار است در اواخر سال جاری معرفی شود.

علاوه بر این، شیتوشی، روز شنبه در گروه رسمی تلگرام شیبا با اشاره به انجام یک قرارداد مهم در طول رویداد Token2049 در دبی، ارتش شیبا را در حالت هیجان و انتظار قرار داد.

قیمت SHIB پس از اعلام این خبر ۱٪ افزایش یافت و در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۰۲۷۱۸ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا