اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

قیمت شیبا (SHIB) چند روزی است که از روند نزولی دو ماهه خود خارج شده است و با گرم‌ شدن بازار و امکان رشد قیمت آلتکوین‌ها تحلیل قیمت آن مناسب به نظر می‌رسد.

به نقل از BeInCrypto، قیمت SHIB همچنان در تلاش برای فتح مقاومت ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار است. موفقیت در انجام این کار می‌تواند ادامه روند صعودی را تایید کند. در ادامه مطلب تحلیل تکنیکال قیمت شیبا در دو تایم‌فریم روزانه و ۶-ساعته ارائه شده است.

تحلیل قیمت شیبا اینو (SHIB) در تایم‌فریم روزانه

تایم فریم روزانه برای قیمت شیبا اینو چشم‌اندازی صعودی ارائه می‌کند و برای این ادعا دو دلیل اصلی وجود دارد:

تحلیل قیمت شیبا اینو
نمودار قیمت شیبا در تایم‌فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ‌ویو

اولا قیمت شیبا اینو از یک خط مقاومت نزولی بلندمدت که ۵۳ روز پایین آن بود، خارج شده است. شکسته شدن این ساختارها معمولا به این معنی است که اصلاح قیمت به پایان رسیده است و یک حرکت صعودی جدید در پیش است. در مورد SHIB، احتمالا به این معنی است که اصلاح قیمتی که از فوریه ۲۰۲۲ آغاز شده بود اکنون به پایان رسیده است.

دوم اینکه شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم روزانه به بالای ۵۰ رسیده است. RSI ابزاری است که با اندازه‌گیری سرعت تغییر قیمت به معامله‌گران کمک می‌کند تا شرایط خرید یا فروش بیش از حد را شناسایی کنند.

بنابراین، چارت قیمت شیبا در تایم‌فریم روزانه صعودی است. در صورت ادامه روند صعودی مقاومت بعدی در ۰.۰۰۰۰۱۳۵ دلار است که منتاظر با سطح فیبوناچی اصلاحی ۰.۶۱۸ است. در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای شیبا اینو ۰.۰۰۰۰۱۱۶۱ است.

تحلیل قیمت شیبا اینو در تایم‌فریم ۶-ساعته

تحلیل تکنیکال بازه کوتاه مدت شش ساعته نیز چشم‌انداز صعودی قیمت شیبا را تایید می‌کند. دلیل اصلی این ادعا ایجاد یک مثلث صعودی (Ascending Triangle) است که الگویی بولیش است و معمولا به سمت بالا می‌شکند.

قیمت این میم کوین محبوب در تاریخ ۱۲ آپریل (۲۳ فروردین) که در نمودار پایین با مثلث سبز مشخص شده است از خط حمایت مثلث صعودی برگشت و در حال حاضر در مرحله شکستن خط مقاومت الگو است. در صورت کامل شدن الگوی مثلث صعودی قیمت به اندازه ارتفاع مثلث رشد می‌کند که در صورت تحقق این موضوع قیمت شیبا به ۰.۰۰۰۰۱۳۵ دلار (مشخص شده با فلش سیاه) خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو
نمودار قیمت شیبا در تایم‌فریم ۶-ساعته؛ منبع: تریدینگ‌ویو

با این حال، بسته شدن کندل در پایین خط حمایت مثلث، می‌تواند این پیش‌بینی صعودی را باطل کند. در این صورت، قیمت می‌تواند تا حمایت قبلی در ۰.۰۰۰۰۱۰۰ دلار سقوط کند.

این مطلب تنها ترجمه متن منبع است و به هیچ وجه انعکاس‌دهنده نظرات نویسنده متن و میهن بلاکچین نیست. معامله میم‌کوین‌ها و سرمایه‌گذاری در آن‌ها در به شدت پرریسک است و توصیه نمی‌شود. پیش از هر تصمیم‌گیری اقتصادی شخصا تحقیق و بررسی انجام دهید.

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا