اخبار آلتکوین

توسعه‌دهندگان سولانا به‌روزرسانی 1.17.31 را برای حل ازدحام شبکه خود منتشر کردند

توسعه‌دهندگان سولانا برای رفع مشکل تراکم شبکه‌ آن به‌روزرسانی جدیدی به اسم v1.17.31 را برای شبکه‌ اصلی بتا منتشر کردند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، به‌روزرسانی v1.17.31 در ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) منتشر شد و حالا پس از ۳ روز آزمایش، در دسترس تمام اعتبارسنج‌ها قرار گرفته است.

این ارتقا بخشی از مشکلات تراکم شبکه سولانا را حل می‌کند و در آینده به‌روزرسانی دیگری به اسم v1.18 برای حل مشکلات باقی‌مانده منتشر خواهد شد. به‌روزرسانی v1.17.31 بیشتر روی بهبود تراکم شبکه و مشکلاتی تمرکز می‌کند که در اثر افزایش ناگهانی اوپن اینترست ایجاد شده است. برخی از ارتقاء‌های کلیدی این به‌روزرسانی عبارتند از:

  • نمایش بسته‌های ارسال یا محدودشده سهام‌گذاری‌شده در مقابل بسته‌های سهام‌گذاری‌نشده
  • استفاده از smallvec برای ادغام بخش‌های کوچک در بخش quic (صرفه‌جویی در حافظه)
  • BankingStage Forwarding Filter
  • کاهش حداقل جریان برای هر ۱۰۰ میلی‌ثانیه برای گره‌های سهام‌گذاری‌شده

شرکت Anza، یکی از توسعه‌دهندگان سولانا، از اعتبارسنج‌ها خواسته است که این به‌روزرسانی را تنها زمانی نصب کنند که کم‌تر از ۵٪ از توکن‌های استیک‌شده، غیرفعال (delinquent) باشد. منظور از «غیرفعال» در سولانا، اعتبارسنج‌های غیرفعال است و درصد آن به کل توکن‌های استیک‌شده اعتبارسنج‌های آفلاین اشاره دارد. بنابراین، از اعتبارسنج‌ها خواسته شده است که تنها زمانی این به‌روزرسانی را نصب کنند که کم‌تر از ۵٪ از کل اعتبارسنج‌های شبکه غیرفعال هستند.

شبکه‌ سولانا در بحبوحه‌ افزایش فعالیت شبکه و تقاضای میم‌ کوین‌های آن، تقریبا به مدت یک هفته با مشکلات تراکم مواجه شد. در این مدت، نرخ شکست تراکنش‌ها تا ۷۵٪ افزایش یافت. در حالی که توسعه‌دهندگان مشغول رفع این مشکل بودند، یکی از بنیان‌گذاران سولانا هم خاطرنشان کرد که مشکلات فعلی آن صرفا یک باگ نرم‌افزاری است نه یک مشکل اساسی در کل شبکه.

بنیاد سولانا دلایل مختلفی را برای مشکلات فعلی تراکم شبکه عنوان کرده است. از بین این مشکلات می‌توان به تقاضای زیاد برای فضای بلاک سولانا و تاخیر در اجرای به‌روزرسانی‌های قبلی اشاره کرد. آستین فِدِرا (Austin Federa)، مدیر راهبردی بنیاد سولانا، اعلام کرد که توسعه‌دهندگان از ابتدا در تلاش بودند این مشکلات را حل کنند اما تقاضای شبکه از سرعت آن‌ها پیشی گرفت.

با این حال توسعه‌دهندگان سولانا مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای مقابله با این مشکلات توسعه دادند که اولین مورد از آن‌ها امروز برای توسعه‌دهندگان منتشر شد. شایان ذکر است که قیمت سولانا در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰٪ رشد کرده و به محدوده ۱۵۴ دلار رسیده است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا