اخبار اتریوم

ارسال آخرین اصلاحات پرونده‌های ETF اسپات اتریوم؛ آیا تایید SEC و راه‌اندازی صندوق‌ها نزدیک است؟

هیاهوی ETF اسپات اتریوم در بازار ارز دیجیتال شدت گرفته است، زیرا هشت متقاضی راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم، پرونده‌های اصلاح شده S-1 خود را ارسال و جزئیات بیشتری در رابطه با کارمزدها و سرمایه‌گذاری‌های اولیه ارائه کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این اصلاحات که اکنون در دست بررسی SEC است، باعث شده است به راه‌اندازی این ETFها نزدیک‌تر شویم. شرکت‌های مهم درگیر شامل بلک‌راک (BlackRock)، فیدلیتی (Fidelity)، ۲۱شیرز (21Shares)، گری اسکیل (Grayscale)، فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton)، ون‌اک (VanEck)، بیت‌وایز (BitWise) و اینوسکو (Invesco) هستند.

ارسال پرونده‌ها و اعلام کارمزدها

هر ۸ شرکت متقاضی اصلاحیه‌های فرم S-1 صندوق ETF اسپات اتریوم را ثبت کردند.

ارسالی‌های اخیر

روز جمعه، بلک‌راک، اینوسکو، ون‌اک، فرانکلین تمپلتون، گری‌اسکیل و ۲۱شیرز پرونده‌های اصلاح شده S-1 خود را به SEC ارسال کردند. بیت‌وایز و فیدلیتی قبلا اصلاحات خود را ارائه کرده بودند. این اصلاحات شامل اطلاعات مهمی در رابطه با کارمزدها و سرمایه‌گذاری‌های اولیه مرتبط با ETF است.

اعلام کارمزدها

نیت گراچی (Nate Geraci) در صفحه X خود بیان کرد که فقط فرانکلین تمپلتون و ون‌اک کارمزدهای خود را فاش کرده‌اند. فرانکلین تمپلتون کارمزد خود را ۰.۱۹٪ و ون‌اک کارمزد خود را .۲۰٪۰ تعیین کرده است. این کارمزدها در مقایسه با کارمزدهای ETFهای اسپات بیت کوین از ۰.۲۱٪ تا ۰.۳۹٪ که شش ماه پیش تأیید شده‌اند، نسبتاً پایین‌تر هستند.

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، اظهار داشت:

کارمزد پایین ون‌اک بر بلک‌راک فشار می‌آورد تا کارمزد خود را زیر ۰.۳۰٪ نگه دارد.

تامین مالی ETF شرکت‌ها

چندین شرکت نیز سرمایه‌گذاری اولیه خود را افشا کرده‌اند. 21Shares US LLC، حامی ETF 21Shares Core Ethereum، تعداد ۲۰٬۰۰۰ سهم را خریداری کرد که برابر با مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه ۳۴۰٬۷۳۹ دلار است. فرانکلین تمپلتون سرمایه اولیه ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری را برای ETF اتریوم خود فاش کرد و Invesco Ltd مقدار ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برای Invesco Galaxy Ethereum ETF سرمایه‌گذاری کرد.

بلک‌راک نیز سرمایه‌گذاری اولیه قابل توجه ۱۰ میلیون دلاری خود را گزارش کرده است. اگرچه این اطلاعات قبلاً فاش شده بود، اما بر تعهد بلک راک به این صندوق تاکید دارد و سرمایه اولیه لازم را برای شروع معاملات ETF فراهم می‌کند.

پیش‌بینی تایید SEC

فرآیند بررسی SEC سختگیرانه است و باید اطمینان حاصل کند که تمام افشاگری‌ها و رویه‌های قانونی قبل از شروع معاملات ETF تکمیل شده باشند. بازار مشتاقانه منتظر تصمیم نهایی SEC با شایعه تاریخ راه‌اندازی در ۲ جولای (۱۲ تیر) است.

کارمزدهای نسبتا پایین پیشنهاد شده توسط فرانکلین تمپلتون و ون اک، فضای رقابتی را در میان صادرکنندگان ETF نشان می‌دهد که هدف آن ارائه گزینه‌های سرمایه‌گذاری ارزان‌تر برای سرمایه‌گذاران است. این رقابت قیمت با کاهش هزینه ورود به سرمایه‌گذاری‌های اتریوم نهایتا به سود سرمایه‌گذاران خواهد بود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا